Klub Mam

Klub Mam


Klub Mam to miejsce przyjazne każdej mamie. To miejsce, gdzie mogą spotkać się mamy razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty czy kawy, poczytać książkę czy nauczyć się czegoś nowego na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem. Spotkania w Klubie Mam są bezpłatne.


„Spotykamy się, bo każda z nas potrzebuje rozmowy z kimś, kto nas rozumie. Możemy porozmawiać o wspólnych problemach: o nieprzespanych nocach, przemęczeniu, problemach zdrowotnych naszych dzieci. Klub jest dla nas odskocznią od codziennych obowiązków. Opieka nad dzieckiem przynosi wiele satysfakcji - ale jest bardzo obciążająca. Tu możemy znaleźć wsparcie. Dzieci podczas naszych spotkań mogą wspólnie się pobawić. A przy okazji uczyć się umiejętności społecznych. Chcemy nauczyć się pod okiem zapraszanych specjalistów, jak wpływać na prawidłowy rozwój naszych dzieci oraz jak zadbać o swoje zdrowie psycho-fizyczne. Powrót do pracy i dylematy zorganizowania opieki dla dzieci, to również ważne tematy, o których rozmawiamy."


Animator i organizator spotkań: Krystyna Łuczak - pedagog, terapeuta


czwartki 10.00-12.00
Spotkania bezpłatne

Zajęcia są realizowane w ramach projektu "Klub Rodzinny na BIS" oraz dofinansowane ze środków m.st. Warszawy                                               Planowane spotkania:
26 kwietnia 2018 r.
Dziecko w świecie trudnych emocji.
Rozwój emocjonalno-społeczny małego dziecka
Każde małe dziecko najpierw spontanicznie wyraża swoje uczucia, bez żadnych zahamowań i w każdym miejscu. Dopiero stopniowo postrzega swoje uczucia w spokojnym kontekście.
Krok po kroku uczy się podczas procesu emocjonalnego dojrzewania, jak kontrolować gwałtowne fale uczuć i jak skierować je na konstruktywne, społecznie akceptowane tory. Takie sterowanie sobą to często kwestia ułamków sekundy. Jeśli w tym krótkim czasie nie rozpoznamy, że na przykład smutek albo złość są nie na miejscu, wtedy nasze uczucia mogą nabrać własnej dynamiki i przytłoczyć nas swoim ciężarem. Zapraszamy na spotkanie dotyczące rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci.
Wykład prowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, trener Treningu Zastępowania Agresji (ART – Aggression Replacement Training), terapeuta SI
12 kwietnia 2018 r.
Spotkanie z alergologiem-pediatrą
Z roku na rok zwiększa się liczba dzieci cierpiących na alergie - katar sienny, egzemę, astmę i inne choroby, wynikające z zaburzenia pracy układu immunologicznego. Według raportu badawczego „Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce" (ECAP) prowadzonego przez Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 40% Polaków cierpi na różne postacie alergii. Aż 9 mln ma alergiczny katar, a ponad 5,5 mln objawy astmy. Najbardziej zagrożeni tymi chorobami są mieszkańcy dużych miast. Niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że są alergikami i nie podejmuje leczenia. Zapraszamy na najbliższy czwartek na spotkanie z dr Anną Wójtowicz – pediatrą, alergologiem.


Czwartek 10.00-12.00
Spotkanie poprowadzi: dr Anna Wójtowicz -  alergolog-pediatra z City Clinic

Wstęp wolny

22 marca 2018 r.
Jak się bawić z dzieckiem w domu?
Zapraszamy na najbliższe czwartkowe spotkanie do Klubu Mam, podczas którego porozmawiamy o zabawie z dzieckiem. Wymienimy się pomysłami zabaw i ciekawych pomocy.

Zabawa jest nieodłącznym elementem dzieciństwa, wpływa na rozwój dziecka, jego osobowość i zainteresowania, od kołyski aż po wiek szkolny. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie aktywności zabawowych do wieku dziecka. Jaka zabawa może wspierać rozwój niemowlęcia? Co sprawi dużą radość 2-3 latkowi, a co przedszkolakowi?
Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak - pedagog
                                                                              
 8 marca 2018 r.

Z okazji Dnia Kobiet - spotkanie zaczniemy od tematu:
Jestem mamą więc dbam o swoje zdrowie 10.00-11.00
i połączymy je ze spotkaniem z brafitterką 11.00-12.00.
Ponad 80 % kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Miliony kobiet nie czują komfortu podczas noszenia bielizny ze względu na nieodpowiednie jej dopasowanie. Często kobiety nie wiedzą „na co zwracać uwagę przy doborze bielizny”. Osoba zajmująca się zawodowo prawidłowym doborem biustonosza to brafitterka. Tak samo jak krawcowa czy gorseciarka, brafitterka ustala wymiary kobiety, na którą będzie dopasowywany biustonosz. Następnie, na podstawie wymiarów, ocenia wstępnie jaki rozmiar będzie potrzebny i pokazuje jak biustonosz powinien podtrzymywać biust.
Co kobieta może zyskać dzięki odpowiedniemu dopasowaniu?
·         Większą wygodę;
·         Zmniejszenie ryzyka związanego ze zwiotczeniem piersi;
·         Prawidłową postawę ciała;
·         Większą pewność siebie – gdy czuje się lepiej, wygląda lepiej!
Spotkanie poprowadzi: Bożenna Zarzycka reprezentująca sklep z bielizną przy  ul. Bohaterów Warszawy 45 (przy stacji w Ursusie).

1 marca 2018 r.
Bunt dwulatka
Wraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia wiele mam oddycha z ulgą: maluch zaczyna chodzić, staje się coraz bardziej samodzielny i nie jest już tak absorbujący jak niemowlę. Niestety, po kilku tygodniach względnego spokoju może okazać się, że bardzo pogodne i wesołe dotąd dziecko zaczyna sprawiać problemy: pojawiają się niekontrolowane wybuchy złości, histeryczne płacze i krzyki, a nawet przejawy agresji wobec innych – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pojawiają się wówczas pytania jak reagować i co się dzieje z moim dzieckiem. Zapraszamy na najbliższe spotkanie, podczas którego zapoznamy się bliżej z tematem „buntu dwulatka”.
Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, trener Treningu Zastępowania Agresji (ART – Aggression Replacement Training)

22 lutego 2018 r.
Macierzyństwo nie z tej bajki - o depresji w ciąży, po porodzie

W miłej atmosferze, w kobiecym gronie porozmawiamy o trudach macierzyństwa. Spotkanie dla matek dzieci w każdym wieku oraz tych, które spodziewają się potomstwa. Będziemy inspirować się i odpowiadać na różne pytania.

Czym jest macierzyństwo dla współczesnej kobiety?
Z jakimi oczekiwaniami społecznymi spotyka się matka?
Jakie oczekiwania mamy wobec siebie?
Jak rozpoznać, że potrzebuję wsparcia?
Kiedy możemy mówić o depresji, a kiedy nie?
Jak sięgać po pomoc i wsparcie?

Zapraszam wszystkie mamy same lub z małymi dziećmi, jeśli taka jest potrzeba lub chęć.

Prowadząca: Monika Siedlak-Pęczek – psycholog, psychoterapeuta, mama

Warsztat realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji psychoedukacyjnej RE:akcja w depresji
www.reakcjawdepresji.pl


15 lutego 2018 r.


MAMA WRACA DO PRACY
 • Czy to już teraz czy może jeszcze chwilę zaczekać?
 • Wrócić do swojej starej pracy a może poszukać nowej?
 • Jak skutecznie poruszać się po rynku pracy?
 • W jaki sposób napisać CV i przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?
 • pozyskasz wiedzę jak skutecznie poruszać się po rynku pracy
 • dowiesz się jak napisać profesjonalne CV, które przyciągnie uwagę pracodawców,
 • poznasz „od kuchni” tajniki pracy rekrutera,
 • zdobędziesz informacje jak przygotować się do spotkania rekrutacyjnego
 • poznasz metodę SPP, pomocną w poszukiwaniu zawodowego powołania
 •  a wszystko to w atmosferze zaufania, w gronie przyjaźnie nastawionych osób, które mają podobne rozterki.


Warsztat poprowadzi Izabela Chojnacka – Naskręt, doświadczony rekruter, koordynator i asesor sesji AC/DC, ekspert w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi, trener i coach. Wykładowca na Uniwersytecie Otwartym SGGW. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej  oraz Life Coachingu w Collegium Civitas.  Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla firm produkcyjno-handlowych z branży kosmetycznej, spożywczej i motoryzacyjnej. Pasjonatka rozwoju osobistego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rozwojem zawodowym, rekrutacją i przeciwdziałaniem wypaleniu zawodowemu. 
8 lutego 2018 r.
Wietrzenie szafy

Szanowne Mamy,
w najbliższy czwartek organizujemy wymianę ubrań dziecięcych i kobiecych, zabawek oraz wózków, fotelików i nosidełek. Jest okazja pozbycia się rzeczy zbędnych, które utykamy z trudem w szafach i pawlaczach. Być może akurat szukacie większych ubranek lub innych sprzętów dziecięcych. Zachęcamy do wymiany.
Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.

1 lutego 2018 r.

Przedszkole, żłobek dla mojego malucha.
Kilka słów o dylematach związanych z wyborem?
  
Twoje dziecko kończy niebawem trzy lata i chcesz wybrać mu przedszkole. To trudna decyzja i trzeba ją podjąć wkrótce. Większość przedszkoli prywatnych przyjmuje już zgłoszenia. Natomiast w przedszkolach państwowych rekrutacja rusza w marcu. Jak wybrać przyjazne przedszkole?
A może zastanawiasz się nad wyborem żłobka?
Bez względu na to, czy myślimy o przedszkolu lub żłobku publicznym, czy prywatnym, warto mu się uważnie przyjrzeć. Ważniejsze od tego, żeby było blisko domu i w miłej okolicy, są atmosfera jaka w nim panuje i umiejętności nauczycielek. Sprawdźmy czy odpowiada nam sposób, w jaki opiekunowie odnoszą się tu do dzieci, jak prowadzą zajęcia. Zwróćmy uwagę, jak rozwiązują problemy…
Zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mam. Porozmawiamy również o wyborze niani.
Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak - pedagog


11 stycznia 2018 r.


Rodzice kontra dziadkowie
„… Ciąża i narodziny dziecka to ogromne przeżycie. Nie tylko dla nas – Rodziców. Niejednokrotnie jest to również jeden z najważniejszych dni w życiu Dziadków. Do tej pory tylko rodziców, od dziś – Dziadków. Często zapominamy jak ważny jest to czas również dla nich. To oni prowadzili nas przez życie, aby teraz, w tym momencie oddać sztafetę wychowania. No właśnie, czy oddają? Bo przecież równie wielu jest Dziadków, którzy z taką zmianą pogodzić się nie są w stanie. Wówczas dla Młodych Rodziców rozpoczyna się łańcuch nieszczęść i konfliktów. Nadgorliwa Mamusia czy Teściowa sypiąca „złotymi radami” jak z rękawa, poprawiająca i korygująca na każdym kroku, Tatusiowie i Teściowie, którzy lepiej wiedzą, jaką rolę w życiu rodziny powinien pełnić mężczyzna…”

Zapraszamy na spotkanie do Klubu Mam podczas, którego porozmawiamy o relacjach między rodzicami a dziadkami.

4 stycznia 2018 r.

Szczęśliwe dziecko
(metody uspakajania krzyczącego malucha)

Zapraszamy na najbliższy Klub Mam - tym razem proponujemy film, podczas którego poznamy sposoby dr Harveya Karpa na uciszenie rozwścieczonych kilkulatków. Mały złośnik potrafi naprawdę dać rodzicom w kość: płacząc, krzycząc, rzucając się na podłogę w miejscach publicznych. Czy coś można zmienić? Nie można – trzeba! Okazuje się, że uspokojenie krzyczącego dziecka nie musi być takie trudne. Zapoznamy się z metodami proponowanymi przez dr Harveya Karpa. Stosując proponowane przez niego metody rodzice uczą się, jak lepiej rozumieć dziecko i w końcu sprawić, by zechciało posłuchać mamy i taty.

14 grudnia 2017 r.

O śnie małego dziecka
Jeśli czujesz, że Twojemu dziecku i całej Twojej rodzinie brakuje zdrowego snu
weź udział w "Spotkaniu o śnie małego dziecka"
czwartek 10.00-12.00
Dzięki udziałowi w spotkaniu dowiesz się dlaczego tak naturalna czynność, jak sen, potrafi sprawiać Twojemu Maluszkowi trudność. Porozmawiamy m.in. o tym, jak pomóc małemu nie-śpioszkowi (i całej rodzinie) korzystać w pełni ze zdrowego, spokojnego snu, czyli o:
§  najważniejszych przyczynach nocnych pobudek i chaotycznych drzemek
§  strukturze snu dziecka oraz o tym, jak zmienia się ona z wiekiem
§  rekomendowanej ilości snu dziecka wg wieku
§  bezpiecznym miejscu snu maluszka, które pomagać mu będzie w lepszym przesypianiu nocy i drzemek
§  największych mitach o śnie dziecka
Będziesz miała również możliwość zadać najważniejsze dla Ciebie pytania.

Spotkanie poprowadzi: Monika Huntjens – Konsultantka ds. Snu Dziecka certyfikowana przez amerykański Family Sleep Institute, absolwentka politologii i studiów podyplomowych na kierunku „Psychologia biznesu”, wieloletni trener wewnętrzny w międzynarodowych korporacjach i ekspert ds. rekrutacji. Obecnie prowadzi praktykę indywidualną w ramach której wspiera rodziny doświadczające problemów ze snem u swoich dzieci, a we współpracy z fundacjami, szkołami rodzenia oraz z innymi organizacjami, których działania nakierowane są na zwiększanie kompetencji rodziców, tak aby efektywnie wspierali swoje dziecko w procesie rozwoju, wychowania i edukacji, prowadzi warsztaty i szkolenia dotyczące snu małego dziecka. Prywatnie szczęśliwa mama prawie 3-letnich bliźniaków, które niewątpliwie przyczyniły się do odkrycia nowej misji w jej życiu: by pomagać rodzinom przywracać zdrowy rytm dnia i nocy.
7 grudnia 2017 r.

O śnie małego dziecka
Jeśli czujesz, że Twojemu dziecku i całej Twojej rodzinie brakuje zdrowego snu
weź udział w "Spotkaniu o śnie małego dziecka"
czwartek 10.00-12.00
Dzięki udziałowi w spotkaniu dowiesz się dlaczego tak naturalna czynność, jak sen, potrafi sprawiać Twojemu Maluszkowi trudność. Porozmawiamy m.in. o tym, jak pomóc małemu nie-śpioszkowi (i całej rodzinie) korzystać w pełni ze zdrowego, spokojnego snu, czyli o:
§  najważniejszych przyczynach nocnych pobudek i chaotycznych drzemek
§  strukturze snu dziecka oraz o tym, jak zmienia się ona z wiekiem
§  rekomendowanej ilości snu dziecka wg wieku
§  bezpiecznym miejscu snu maluszka, które pomagać mu będzie w lepszym przesypianiu nocy i drzemek
§  największych mitach o śnie dziecka
Będziesz miała również możliwość zadać najważniejsze dla Ciebie pytania.

Spotkanie poprowadzi: Monika Huntjens – Konsultantka ds. Snu Dziecka certyfikowana przez amerykański Family Sleep Institute, absolwentka politologii i studiów podyplomowych na kierunku „Psychologia biznesu”, wieloletni trener wewnętrzny w międzynarodowych korporacjach i ekspert ds. rekrutacji. Obecnie prowadzi praktykę indywidualną w ramach której wspiera rodziny doświadczające problemów ze snem u swoich dzieci, a we współpracy z fundacjami, szkołami rodzenia oraz z innymi organizacjami, których działania nakierowane są na zwiększanie kompetencji rodziców, tak aby efektywnie wspierali swoje dziecko w procesie rozwoju, wychowania i edukacji, prowadzi warsztaty i szkolenia dotyczące snu małego dziecka. Prywatnie szczęśliwa mama prawie 3-letnich bliźniaków, które niewątpliwie przyczyniły się do odkrycia nowej misji w jej życiu: by pomagać rodzinom przywracać zdrowy rytm dnia i nocy.


30 listopada 2017 r.
Zaburzenia Integracji Sensorycznej
oraz inne trudności rozwojowe
  Czwartek 10.00-12.00
Dziecko zachowujące się w sposób inny, niestandardowy, społecznie może zostać ocenione jako dziecko źle wychowane, ale może być także potraktowane jako osoba z trudnościami lub poważnymi zaburzeniami. Czy istnieje różnica pomiędzy dzieckiem z trudnościami sensorycznymi a dzieckiem z  zaburzeniami zachowania i jak ją rozpoznać, aby odpowiednio wesprzeć?
dziecko nadwrażliwe dotykowo,
dziecko niezgrabne,
dziecko wycofane,
dziecka nadaktywne,
dziecko z trudnościami komunikacyjnymi,
dziecko – niejadek,
dziecko lękliwe,
dziecko głośne,
dziecko niezgrabne ruchowo,
dziecko, które woli bawić się z dorosłymi,
dziecko z bardzo dobrą pamięcią,
dziecko krzyczące, piszczące …….

Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej, trener Treningu Zastępowania Agresji23 listopada 2017 r.
Jak rozszerzać dietę małemu dziecku, jak prowadzić domową edukację żywieniową dzieci (i nie tylko) oraz jak uczynić z jedzenia narzędzie do budowania odporności
czwartek 10.00-12.00
Podczas spotkania opowiem o tym, co powinno znaleźć się w diecie każdego maluszka, który rozpoczyna swoją przygodę ze stałymi pokarmami oraz o tym, czego tam być nie powinno i dlaczego. Opowiem również o tym, jak budować zdrowe nawyki u małego dziecka oraz jak tymi zmianami objąć całą rodzinę. Podpowiem także, jak wykorzystać jedzenie do zbudowania dobrej odporności u dziecka oraz jak uczynić z jedzenia najlepsze lekarstwo.
Wszystko o czym będę mówić opieram na własnym doświadczeniu (jestem mamą 5,5-latka oraz 4-latki), zdobytej wiedzy oraz wypracowanych latami najlepszych praktykach. Wierzę, że każde dziecko zasługuje na jak najlepszy żywieniowy start, a każda Mama powinna mieć dostęp do wiedzy, która niestety wciąż jest zarezerwowana dla nielicznych.
1.      Jak z głową rozszerzać dietę malucha
a.     O jakich produktach warto pamiętać
b.    Jakich produktów unikać i dlaczego
c.     Przykładowe przepisy na proste posiłki dla maluszka
2.    Jak budować zdrowe nawyki u dziecka
a.     Jak dobrze zacząć, czyli ważne pierwsze początki
b.    Najczęściej popełniane błędy
c.     Przykład idzie z góry, czyli jak zmianą objąć całą rodzinę
d.     Edukacja to podstawa
3.    Jak budować odporność u dziecka
a.     Obalamy mity
b.    Jak wykorzystać jedzenia do budowania odporności
c.     Domowe sposoby na przeziębienie

Spotkanie poprowadzi: Patrycja Wratny - mama Zosi i Nikodema. Osoba, która na swoim przykładzie i przykładzie swoich najbliższych doświadczyła, jak niesamowitą odporność i energię może dać zmiana w sposobie odżywiania. Kiedyś mięso-, chlebo- i cukro-żerca, dzisiaj propagatorka prostej, świeżej i nieprzetworzonej kuchni. Prowadzi bloga www. patrycjawratny.pl/blog na którym opowiada o swoich najlepszych praktykach i sposobach na zdrową i prostą kuchnię.

16 listopada 2017 r.
Wietrzenie szafy
czwartek 10.00-12.00

Szanowne Mamy,
w najbliższy czwartek organizujemy wymianę ubrań dziecięcych i kobiecych, zabawek oraz wózków, fotelików i nosidełek. Jest okazja pozbycia się rzeczy zbędnych, które utykamy z trudem w szafach i pawlaczach. Być może akurat szukacie większych ubranek lub innych sprzętów dziecięcych. Zachęcamy do wymiany.
Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.

9 listopada 2017 r.

O CHUSTOWANIU

czwartek 10.00-12.00
„Z czym kojarzysz noszenie? Z bliskością, czułością… a z czym kojarzy je twój Maluszek? Z poczuciem bezpieczeństwa, które wyniósł z łona mamy.
Chusta pozwoli Wam kontynuować to wszystko. Poprawnie zawiązana chusta zadba o prawidłowy rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych dzieciątka, odciąży Twój, uwolni ręce Mamy/Taty…
Możesz pozwolić sobie na spokojne ugotowanie obiadu/przygotowanie pysznego deseru Mężowi/Żonie, no i rzecz jasna – starszym pociechom.
Twoja bliskość to dobry grunt dla dojrzewania emocjonalnego Maluszka. Redukujesz poczucie strachu (“gdzie jest Mamaaaa??”), stresu, dozujesz wrażenia. Razem możecie odkrywać świat, uczyć się siebie wzajemnie. Dla chustowych rodziców nie ma ograniczeń! Nie straszna pogoda, wejście po stromych schodach i takie tam inne dziwne rzeczy.
Poświęcę Wam czas, aby opowiedzieć o rozwoju Maleństwa w pierwszym roku jego życia. Porozmawiamy o bezpieczeństwie dzieciątka w chuście. Wspólnie przeanalizujemy korzyści wypływające z noszenia w chuście, zarówno dla Maluszka jak i Ciebie.”

Podczas spotkania omówimy następujące tematy:
- teoria
 • rozwój kręgosłupa w pierwszym roku życia dziecka/poprawna pozycja dziecka w chuście,
 • od kiedy nosimy w chuście,
 • dlaczego bliskość jest tak ważna,
 • jak chusta pomaga,
 • dlaczego nie nosimy dziecka w chuście/nosidle przodem do świata,
 • jak chustowanie wspiera rozwój motoryczny, intelektualny i emocjonalny dziecka,
 • rodzaje chust i nosideł,
 • jak ubierać dziecko do chusty.
-- praktyka
 • wspólne motanie jednego z rodzajów wiązań. Ćwiczenie na dociążonej lalce treningowej. 
(Moja rada: ubierz się w wygodne, nie krępujące ruchów wdziankoJ)


Spotkanie poprowadzi: Aleksandra Filipiuk - doradca noszenia w chuście ClauWi®

2 listopada 2017 r.
Dzieci się kłócą.
Jak reagować na konflikty i współzawodnictwo między rodzeństwem i rówieśnikami?
czwartek 10.00-12.00
Kiedy dzieci (rodzeństwo/rówieśnicy) popadają w konflikty między sobą, bardzo umiejętnie wciągają w nie rodziców i opiekunów, którzy poświęcają dużo czasu i energii na ich rozwiązywanie. Próbują łagodzić sprzeczki, stają w roli adwokata i wyręczają przy tym dzieci... Często konflikt między dziećmi rozszerza się  na konflikt między rodzicami, doprowadzając do popsucia relacji. 
Konflikty między rodzeństwem są powszechnym problemem rodziców. Zazdrość o miłość i uwagę rodziców sprawia, że dzieci się kłócą i nie potrafią się porozumieć. Współzawodnictwo rodzeństwa jest trudne dla rodziców, ale niesie też wiele trudnych chwil dla dzieci.
Porozmawiamy o tym jakich zachowań unikać, aby dodatkowo nie psuć relacji między rodzeństwem, rówieśnikami dziecka i ich rodzicami oraz jakie komunikaty kierować w stronę skonfliktowanych dzieci.

Prowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog - terapeuta

26 października 2017 r.


Warsztat „Jak zadbać o równowagę życiową?”


        czwartek 10.00-12.00
ü  Codziennie docierają do nas tysiące informacji, z wielu źródeł,
ü  Działamy na przyśpieszonych obrotach, więcej i  szybciej niż jeszcze kilka lat temu,
ü  Dbamy o wszystko i wszystkich wokół… często zapominając o sobie,
ü  Najczęściej wykonujemy kilka zadań jednocześnie, coraz trudniej jest nam skoncentrować się na jednym,
ü  Wydatkujemy wiele energii, często zapominając o jej odnawianiu.
W trakcie warsztatu uczestnicy pozyskają wiedzę na temat mechanizmu wzajemnego przenikania się i wpływania na siebie wszystkich czterech elementów natury ludzkiej - ciała, emocji, umysłu i duchowości. Poznają metodę radzenia sobie z trudnymi emocjami.  Zyskają świadomość jak ważne jest zachowanie równowagi i odnawianie wydatkowanej energii.

Spotkanie poprowadzi: Izy Chojnacka-Naskręt, ekspert HR, trenerka i pasjonatka rozwoju osobistego.

19 października 2017 r.


10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców    

 czwartek 10.00-12.00  
 „Nie ma rodzica, który nie popełnia błędów.
Cała sztuka w tym - by popełniać ich jak najmniej.”

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak my rodzice możemy budować zdrową, pełną miłości i szacunku relację z dzieckiem, przy jednoczesnym przekazywaniu dziecku norm i zasad. Większość  z nas - rodziców stara się jak najlepiej wychować swoje dzieci. Próbujemy nauczyć dzieci właściwych zachowań, przekazać im zasady i reguły, które panują w społeczeństwie. Jednak co jakiś czas pojawiają się chwile zwątpienia związane z zachowaniem dzieci, a właściwie z brakiem zadowalających efektów naszych rodzicielskich metod. Mamy wrażenie, że coś z naszymi umiejętnościami wychowawczymi  jest nie tak - tylko co? Zapraszam na spotkanie, podczas którego podpowiemy, co w naszej relacji z dzieckiem może wpływać na opór i brak porozumienia i współpracy.

Spotkanie poprowadziKrystyna Łuczak – pedagog rodzinny, terapeuta SI, trener TZA, trener umiejętności wychowawczych

12 października 2017 r.
Spotkanie z alergologiem-pediatrą
Z roku na rok zwiększa się liczba dzieci cierpiących na alergie - katar sienny, egzemę, astmę i inne choroby, wynikające z zaburzenia pracy układu immunologicznego. Według raportu badawczego „Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce" (ECAP) prowadzonego przez Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 40% Polaków cierpi na różne postacie alergii. Aż 9 mln ma alergiczny katar, a ponad 5,5 mln objawy astmy. Najbardziej zagrożeni tymi chorobami są mieszkańcy dużych miast. Niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że są alergikami i nie podejmuje leczenia. Zapraszamy na najbliższy czwartek na spotkanie z dr Anną Wójtowicz – pediatrą, alergologiem.

Czwartek 10.00-12.00

Spotkanie poprowadzi: dr Anna Wójtowicz -  alergolog-pediatra z City Clinic

5 października 2017 r.


"Zdrowa i prosta kuchnia - 
jak ją zastosować w praktyce?"


czwartek 10.00-12.00

Mam na imię Patrycja. Jestem mamą Nikodema i Zosi. Od ponad czterech lat zmieniam nawyki żywieniowe całej naszej rodziny.
Przez ten czas nauczyliśmy się, że najlepszą i najzdrowszą kuchnią jest prosta kuchnia. Prosta, czyli bazująca na świeżych, sezonowych i jak najmniej przetworzonych produktach.
Każdego dnia widzimy, jak niezwykłe rezultaty przynosi. Zwiększa naszą odporność, dodaje sił i sprawia, że nasze życie nabiera nowych barw. A ponieważ ta kuchnia jest prosta, to nie musimy spędzać połowy naszego życia w kuchni.
Bardzo chcę, abyś Ty również mogła doświadczyć jej dobroczynnych skutków. 
Dlatego serdecznie Cię zapraszam na najbliższe spotkanie Klubu Mam, na którym opowiem Ci, jak wprowadzić prostotę do swojej kuchni. 
Na konkretnych przykładach pokażę, jak można jeść prosto i jednocześnie zdrowo, bazując na sezonowych produktach.
Mam nadzieję, że uda mi się Cię przekonać, że lepiej się wybrać całą rodziną na targ niż do supermarketu i że ze zwykłego buraka można zrobić niezwykłe rzeczy.

Spotkanie poprowadzi: Patrycja Wratny - Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak zmieniać nawyki żywieniowe całej rodziny i dlaczego warto, to zapraszam na swoją stronę www.patrycjawratny.pl

28 września 2017 r.


Skuteczne CV w kilku krokach

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich kilku lat skrócił się czas jaki rekruter poświęca na przeglądanie nadesłanych CV i zamiast 30 sekund, wynosi on 5!!! Jeśli chcemy zdobyć wymarzoną pracę musimy się natrudzić aby nasze CV skupiło uwagę, zawierało kluczowe i ważne informacje odpowiadające wymaganiom na dane stanowisko.

Jak to zatem zrobić?                     
Jeśli chcesz się dowiedzieć:
·                    Co w CV trzeba zawrzeć, a co koniecznie musisz usunąć.
·                    Jak przygotować dokument, żeby rekruter łatwo i szybko znalazł kluczowe dla niego informacje?
·                    Co zrobić kiedy miałaś przerwę w pracy, albo chcesz się przekwalifikować?
·                    Jak brać szatę graficzną?
·                    Jakim językiem pisać?
·                    I dlaczego zawsze warto pisać prawdę.

czwartek 10.00-12.00

Spotkanie poprowadzi: Magdalena Perz – doradca zawodowy, trener Kompasu Kariery - narzędzia do badania predyspozycji zawodowych, odkrywczyni talentów, pomagająca znaleźć ludziom własną drogę do spełnienia w życiu zawodowym i osobistym. Wierząca, że każdy w życiu ma do wypełnienia swoją misję, którą może zrealizować dzięki swoim talentom i umiejętnością. Kluczem do jej powodzenia jest ich odkrycie i odpowiednie wykorzystanie. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.findyourownway.pl

21 września 2017 r.

Kilka słów o rehabilitacji kobiet w ciąży i po porodzie - Czy będąc w ciąży, a może już po porodzie:

czwartek 10.00-12.00

Ø odczuwasz bóle kręgosłupa?
Ø  masz napięte i bolesne mięśnie w okolicy szyi, barków, pleców, nóg?
Ø  po dłuższym staniu, spacerze czy zakupach bolą Ci kostki, kolana, biodra?
Ø masz bóle w z przodu lub z tyłu miednicy?
Ø  miewasz promieniujące bóle wzdłuż nogi (rwę kulszową)?
Ø  odczuwasz drętwienia palców?
Ø  masz obrzęknięte ręce lub nogi?
Ø  chciałabyś poprawić swą ogólną kondycję czy sylwetkę?
Ø  nie podoba Ci się Twój brzuch czy postawa?
Ø  masz problem z nietrzymaniem moczu podczas kichania, kaszlu, dźwigania, skakania i innych czynności?
Ø  po cięciu cesarskim masz wrażliwą na dotyk, bolesną lub “wessaną” bliznę?
Ø  często pojawia Ci się zastój mleka w piersi?
Ø  chciałabyś poćwiczyć, lecz jednocześnie być z dzieckiem?
Ø  masz inne dolegliwości, które utrudniają Twoje funkcjonowanie jako mamy (z dzieckiem “w brzuchu” lub “na ręku”)?
… warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.

Spotkanie poprowadzi: mgr fizjoterapii Anna Klicka

14 września 2017 r.


Jesienne wietrzenie szafy
czwartek 10.00-12.00

Szanowne Mamy,
w najbliższy czwartek organizujemy wymianę ubrań dziecięcych i kobiecych, zabawek oraz wózków, fotelików i nosidełek. Jest okazja pozbycia się rzeczy zbędnych, które utykamy z trudem w szafach i pawlaczach. Być może akurat szukacie większych ubranek lub innych sprzętów dziecięcych. Zachęcamy do wymiany.
Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.


7 września 2017 r.

Pierwsze spotkanie powakacyjne. Witamy nowe mamy z dziećmi.

SZANOWNE MAMY ZAPRASZAMY NA PIERWSZE SPOTKANIE PO WAKACJACH.
Zachęcamy również do zapraszania swoich sąsiadek, koleżanek z okolic Ursusa, które spodziewają się dziecka albo są już mamami i aktualnie przebywają na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych. Podczas naszego spotkania:
- sprawdzimy jak bardzo urosły nasze dzieci przez wakacje,
- zapoznamy się z nowymi mamami i dziećmi,
- omówimy również sprawy organizacyjne - czyli zaplanujemy tematy spotkań w Klubie Mam.

„Klub Mam to miejsce przyjazne każdej mamie. To miejsce, gdzie mogą spotkać się mamy razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty czy kawy, poczytać książkę czy nauczyć się czegoś nowego na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem. Spotkania w Klubie Mam są bezpłatne.”29 czerwca 2017 r.


Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
 • Co "o tych sprawach" powinien wiedzieć przedszkolak, dziecko w wieku wczesnoszkolnym, nastolatek?
 • Jak odpowiadać na "trudne pytania"?

Spotkanie poprowadzi: Monika McLoughlin - jestem psychologiem, psychoterapeuta i seksuologiem, pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, w terapii pomagam osobom w kryzysie, depresji, z rodzin alkoholowych, po traumie oraz z innymi problemami. Prywatnie żona pewnego Irlandczyka i mama uroczej dwulatki.

Wstęp wolny 10.00-12.00

------------------------------------------------------------------
22 czerwca 2017 r.


Konflikty między dziećmi
Ø Rodzeństwo - jak ułatwić dziecku trudne życie z bratem lub siostrą?
Ø Następne dziecko w rodzinie - jak przygotować swoją pociechę do tego wydarzenia?
Ø Jak reagować na konflikty w piaskownicy, na placu zabaw?
Ø Jak reagować gdy nasze dziecko ma konflikt z kolegą?
Ø Co robić gdy dziecko ulega wpływom rówieśniczym?

Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, terapeuta                                 


Wstęp wolny 10.00-12.00

----------------------------------------------------------------
8 czerwca 2017 r.
Co świadoma mama o lekach wiedzieć powinna?
„niezbędnik rodzicielski”


 • Czym jest opieka farmaceutyczna? Jaka jest rola farmaceuty w naszym życiu?
 • Jak rozpoznać wiarygodne źródło informacji w internecie?
 • Jak zadbać o bezpieczną farmakoterapię naszych dzieci?
 •  Na co zwrócić uwagę podczas wyboru leków przeciwbólowych?
 • Czy suplementy diety są nam potrzebne, czy mogą nam zaszkodzić? Jak je wybierać?
 • Bezpieczeństwo leków w trakcie ciąży i karmienia piersią.


Spotkanie poprowadzi: Martyna Różyńska – farmaceuta             
Wstęp wolny 10.00-12.00

----------------------------------------------------------------


1 czerwca 2017 r.

Prawa Dziecka
Tym razem w ramach świętowania Dnia Dziecka
podczas spotkania porozmawiamy o prawach dziecka i  o wypełnianiu ich przez rodziców i opiekunów.

Prowadzenie spotkania: Krystyna Łuczak
Wstęp wolny 10.00-12.00

-------------------------------------------------------------

25 maja 2017 r.

Macierzyństwo nie z tej bajki ...              


- Czym jest macierzyństwo dla współczesnej kobiety?
- Z jakimi oczekiwaniami społecznymi spotyka się matka?
- Jakie oczekiwania mamy wobec siebie?
- Jak rozpoznać, że potrzebuję wsparcia?
- Kiedy możemy mówić o depresji, a kiedy o przemęczeniu, chwilowym kryzysie?

- Na których etapach życia kobieta jest szczególnie wrażliwa?
- Jak sięgać po pomoc i wsparcie?

Prowadzący: Monika Siedlak-Pęczek – psycholog, psychoterapeutka, mama.

Zapraszamy również partnerów, którzy chcą wiedzieć więcej i wspierać.
Wstęp wolny 10.00-12.00

--------------------------------------------------------------
18 maja 2017 r.

Serdecznie zapraszamy na wiosenny warsztat
JAK WZMACNIAĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI I SIĘGAĆ GWIAZD
podczas którego :  
poznamy sposoby na budowanie poczucia własnej wartości
zgłębimy obszar naszych prawdziwych pragnień
będziemy pracować nad odwagą i motywacją do ich realizowania
wszystko to w atmosferze wzajemnej życzliwości i wsparcia, pod okiem prowadzącej - Izy Chojnackiej-Naskręt, ekspertki HR, trenerki i pasjonatki rozwoju osobistego.
Do zobaczenia !
Wstęp wolny 10.00-12.00
-------------------------------------------------------------------
11 maja 2017 r.

Zdrowe zmiany w domowym żywieniu

Mam na imię Patrycja. Na najbliższym spotkaniu Klubu Mam opowiem Wam o tym, jak małymi krokami można wprowadzać zdrowe zmiany w kuchni. Domowy jadłospis warto oprzeć na jak największej ilości warzyw i owoców i podpowiem Wam jak to zrobić. Przed nami fantastyczny okres obfitujący w całą paletę różnych warzyw i owoców i warto wycisnąć z nich to co najlepsze.
Podpowiem co warto jeść, jak szybko przygotować zdrowy i sycący posiłek oraz jak i gdzie robić mądre zakupy. Zdradzę również sprawdzone przez  siebie sposoby na to, jak sprawić aby nasze dzieci lubiły warzywa i sięgały po nie równie chętnie co po słodkie przekąski.
Na własnym przykładzie wiem, że wszystko jest kwestią odpowiednich nawyków. Najlepiej jest je kształtować już od samego początku. Dobra informacja jest jednak taka, że w każdym momencie możemy zmienić swoje nawyki na zdrowsze. Na przykładzie swoim i swojej rodziny wiem, że naprawdę warto.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak zmieniać nawyki żywieniowe na lepsze i dlaczego jest to takie ważne, zapraszam na swoją stronę www.patrycjawratny.pl
Spotkanie poprowadzi: Patrycja Wratny
Wstęp wolny 10.00-12.00

----------------------------------------------------------------
4 maja 2017 r.
Czas wolny z dzieckiem
Pomysły na rodzinny wypoczynek w mieście i nie tylko


Szanowne Mamy,
zapraszamy na najbliższy czwartek do Klubu Mam na spotkanie poświęcone pomysłom na czas wolny z małym dzieckiem. Wymienimy się ciekawymi pomysłami na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz polecimy miejsca, w których można spędzić czas w razie niepogody.
Wstęp wolny 10.00-12.00

-----------------------------------------------------------

27 kwietnia 2017 r.
Spotkanie z logopedą – rozwój mowy małego dziecka

Szanowne Mamy,
Zapraszamy na najbliższe spotkanie czwartkowe do Klubu Mam. Tym razem spotkanie z logopedą. Porozmawiamy o rozwoju mowy małych dzieci.


Spotkanie poprowadzi – Magdalena Kuczyńska – logopeda


1. Porady dla rodziców: czy warto stymulować mowę dziecka i dlaczego?
2. Czynniki wpływające na rozwój mowy.
3. Jak stymulować mowę dziecka.
4. Co powinno wzbudzić niepokój rodziców? Kiedy warto odwiedzić specjalistów?
5. Kiedy można stymulować rozwój mowy dziecka?
6. Opóźniony rozwój mowy dziecka - co robić, jak stymulować, na co zwracać uwagę?
7. Gimnastyka buzi i języka.
8. Przykłady ćwiczeń kształtujące wrażliwość słuchową/oddechową/głosową.
9. Przykłady prostych ćwiczeń logopedycznych wspierających rozwój mowy.
10. Przykłady ćwiczeń usprawniających motorykę narządów mowy. 
Wstęp wolny 10.00-12.00
-----------------------------------------------------------

20 kwietnia 2017 r.


WYMARZONA PRACA - JAK JĄ ZNALEŹĆ - kontynuacja

W trakcie spotkania prowadząca podzieli się swoim doświadczeniem i praktyczną wiedzą z zakresu rozmów rekrutacyjnych. Uczestnicy będą mogli przećwiczyć udzielanie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Wspólnie podsumujemy także informacje z pierwszego warsztatu na temat przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Poznamy również metodę SPP, dzięki której zgłębimy temat poszukiwania obszaru dla swojej pracy marzeń.

Zachęcamy uczestników do zabrania ze sobą CV i listów motywacyjnych. Na koniec warsztatu będzie możliwość krótkich, indywidualnych konsultacji.


Spotkanie poprowadzi Izabela Chojnacka – Naskręt, doświadczony rekruter, koordynator i asesor sesji AC/DC, ekspert w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi, trener i coach. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej  oraz Life Coachingu w Collegium Civitas.  Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla firm produkcyjno-handlowych z branży kosmetycznej, spożywczej i motoryzacyjnej. Pasjonatka rozwoju osobistego. Specjalizuje się w  zagadnieniach związanych z rozwojem zawodowym, inteligencją emocjonalną, skuteczną komunikacją i zarządzaniem kompetencjami. Certyfikowany praktyk modelu Extended Disc. W trakcie certyfikacji - Train the Trainer w ramach UO Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp wolny 10.00-12.00
--------------------------------------------------------------------
6 kwietnia 2017 r.


Spotkanie z dietetykiem - alergie w żywieniu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone glutenowi, nabiałowi, jajom oraz orzechom.
Macie w domu dziecko alergika? A może z wyboru nie jecie, któryś z tych produktów?
Wymienione produkty to najczęstsze alergeny w diecie, a my chcielibyśmy pokazać Wam jak łatwo sobie bez nich poradzić w kuchni!
Zapraszamy tych już z problemem oraz tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę żywieniową.
Będzie jak zawsze zdrowo i inspirująco.
Spotkanie prowadzi Andrzej Michoń - dietetyk, fizjoterapeuta, pasjonat zdrowego stylu życia. Założyciel poradni żywieniowo - kosmetycznej Stacja Wellness oraz tata 2latka.

Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------

30 marca 2017 r.
Wiosenne wietrzenie szafy

Szanowne Mamy,
w najbliższy czwartek organizujemy wymianę ubrań dziecięcych i kobiecych, zabawek oraz wózków, fotelików i nosidełek. Jest okazja pozbycia się rzeczy zbędnych, które utykamy z trudem w szafach i pawlaczach. Być może akurat szukacie większych ubranek lub innych sprzętów dziecięcych. Zachęcamy do wymiany.
Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.

Wstęp wolny 10.00-12.00
--------------------------------------------------------------------
23 marca 2017 r.
Spotkanie z fizjoterapeutą dziecięcym


Rozwój dziecka od noworodka do pierwszego roku
życia i wynikający z tego wpływ na prawidłowy 
rozwój kręgosłupa, nóg i stóp.

Spotkanie poprowadzi: Magdalena Ostolska - 
Rosikiewicz – fizjoterapeutaWstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------
16 marca 2017 r.WYMARZONA PRACA - JAK JĄ ZNALEŹĆ

                                               
Powiew wiosny sprawił, że poczułaś/eś potrzebę zmiany w życiu zawodowym?
Jesteś na urlopie macierzyńskim / wychowawczym i już wiesz, że nie chcesz wracać do swojej firmy?
Zastanawiasz się czy Twoja aktualna praca to właśnie ta, o której zawsze marzyłaś/ marzyłeś?
Jeśli odpowiedź na co najmniej jedno z powyższych pytań brzmi „tak” zapraszamy Cię na warsztat, podczas którego:

§  pozyskasz wiedzę jak skutecznie poruszać się po rynku pracy,
§  dowiesz się jak napisać profesjonalne CV, które przyciągnie uwagę pracodawców,
§  poznasz „od kuchni” tajniki pracy rekrutera,
§  zdobędziesz informacje jak przygotować się do spotkania rekrutacyjnego,
§  zgłębisz metodę SPP, pomocną w poszukiwaniu zawodowego powołania.
a wszystko to w atmosferze zaufania, w gronie przyjaźnie nastawionych osób, które mają podobne rozterki.           
  
Spotkanie poprowadzi Izabela Chojnacka – Naskręt, doświadczony rekruter, koordynator i asesor sesji AC/DC, ekspert w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi, trener i coach. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej  oraz Life Coachingu w Collegium Civitas.  Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla firm produkcyjno-handlowych z branży kosmetycznej, spożywczej i motoryzacyjnej. Pasjonatka rozwoju osobistego. Specjalizuje się w  zagadnieniach związanych z rozwojem zawodowym, inteligencją emocjonalną, skuteczną komunikacją i zarządzaniem kompetencjami. Certyfikowany praktyk modelu Extended Disc. W trakcie certyfikacji - Train the Trainer w ramach UO Uniwersytetu Warszawskiego.
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------
9 marca 2017 r.

Z okazji Dnia Kobiet - spotkanie z brafitterką.

Ponad 80 % kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Miliony kobiet nie czują komfortu podczas noszenia bielizny ze względu na nieodpowiednie jej dopasowanie. Często kobiety nie wiedzą „na co zwracać uwagę przy doborze bielizny”. Osoba zajmująca się zawodowo prawidłowym doborem biustonosza to brafitterka. Tak samo jak krawcowa czy gorseciarka, brafitterka ustala wymiary kobiety, na którą będzie dopasowywany biustonosz. Następnie, na podstawie wymiarów, ocenia wstępnie jaki rozmiar będzie potrzebny i pokazuje jak biustonosz powinien podtrzymywać biust.

Co kobieta może zyskać dzięki odpowiedniemu dopasowaniu?
-Większą wygodę;
-Zmniejszenie ryzyka związanego ze zwiotczeniem piersi;
-Prawidłową postawę ciała;
-Większą pewność siebie – gdy czuje się lepiej, wygląda lepiej!
Spotkanie poprowadzi: Bożenna Zarzycka reprezentująca sklep z bielizną przy  ul. Bohaterów Warszawy 45 (przy stacji w Ursusie).
Wstęp wolny 10.00-12.00
--------------------------------------------------------------

2 marca 2017 r.
Od mleka mamy do kawałka tortu z okazji pierwszych urodzin, czyli o tym jak i kiedy rozszerzać dietę malucha.

- Czy rozszerzanie diety musi wiązać się z pluciem jedzeniem oraz zabawą w samolocik wlatujący do buzi?
- Czy warto dać maluchowi kaszkę manną na mleku?
- Co się stanie gdy 7 miesięczne dziecko dostanie do ręki kromkę chleba i kawałek sera?
- Czy pory posiłków powinny być stałe czy ruchome?
- A co z dzieckiem alergikiem?
- Oraz czym jest BLW?

Na te oraz inne pytania związane z karmieniem najmłodszych odpowiedzą dietetycy ze Stacji Wellness.
Wstęp wolny 10.00-12.00
-----------------------------------------------------------------
16 lutego 2017 r.


Trudne zachowania u dzieci
 Zaburzenia Integracji Sensorycznej, ADHD, 
Zespół Aspergera, Zaburzenia Autystyczne

 • dziecko nadwrażliwe dotykowo,
 • dziecko niezgrabne,
 • dziecko wycofane,
 • dziecka nadaktywne,
 • dziecko z trudnościami komunikacyjnymi,
 • dziecko – niejadek,
 • dziecko lękliwe,
 • dziecko głośne,
 • dziecko niezgrabne ruchowo,
 • dziecko, które woli bawić się z dorosłymi,
 • dziecko z bardzo dobrą pamięcią,
 • dziecko krzyczące, piszczące,

Dziecko zachowujące się w sposób inny, niestandardowy, społecznie może zostać ocenione jako dziecko źle wychowane, ale może być także potraktowane jako osoba z trudnościami lub poważnymi zaburzeniami. Czy istnieje różnica pomiędzy dzieckiem z trudnościami wychowawczymi a dzieckiem z  zaburzeniami zachowania i jak ją rozpoznać, aby nie krzywdzić, lecz pomóc?

Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej, trener Treningu Zastępowania Agresji


Wstęp wolny 10.00-12.00
----------------------------------------------------------------
9 lutego 2017 r.
Szczęśliwy Rodzic = Szczęśliwe Dziecko
Zapraszamy na najbliższe czwartkowe spotkanie do Klubu Mam. Podczas warsztatu wspólnie z prowadzącą zastanowimy się jak możemy zadbać o swoje dobre samopoczucie - a tym samym samopoczucie naszych dzieci. Poznamy także kilka sposobów na głębsze doświadczanie rodzicielstwa, które jest jednym z piękniejszych etapów w naszym życiu.


Spotkanie poprowadzi: Izabela Chojnacka-Naskręt - Absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim oraz Podyplomowych Studiów Zarzadzania Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Praktyk HR z ponad 16-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rekrutacją, rozwojem talentów oraz zarządzaniem kompetencjami. Pasjonatka rozwoju osobistego.


Wstęp wolny 10.00-12.00
---------------------------------------------------------------------
2 lutego 2017 r.

Spotkanie z alergologiem-pediatrą


Z roku na rok zwiększa się liczba dzieci cierpiących na alergie - katar sienny, egzemę, astmę i inne choroby, wynikające z zaburzenia pracy układu immunologicznego. Według raportu badawczego „Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce" (ECAP) prowadzonego przez Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 40% Polaków cierpi na różne postacie alergii. Aż 9 mln ma alergiczny katar, a ponad 5,5 mln objawy astmy. Najbardziej zagrożeni tymi chorobami są mieszkańcy dużych miast. Niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że są alergikami i nie podejmuje leczenia. Zapraszamy na najbliższy czwartek na spotkanie z dr Anną Wójtowicz – pediatrą, alergologiem.

Spotkanie poprowadzi: dr Anna Wójtowicz-  alergolog-pediatra z City Clinic

Wstęp wolny 10.00-12.00
--------------------------------------------------------------------
26 stycznia 2017 r.


Zimowe wietrzenie szafy


Szanowne Mamy,
w najbliższy czwartek organizujemy wymianę ubrań dziecięcych i kobiecych, zabawek oraz wózków, fotelików i nosidełek. Jest okazja pozbycia się rzeczy zbędnych, które utykamy z trudem w szafach i pawlaczach. Być może akurat szukacie większych ubranek lub innych sprzętów dziecięcych. Zachęcamy do wymiany.
Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.

Wstęp wolny 10.00-12.00
-------------------------------------------------------------
19 stycznia 2017 r.


Jak bezpiecznie przewozić dziecko w
samochodzie?


W Polsce zgodnie z Kodeksem drogowym każde dziecko przed ukończeniem 12. roku życia, musi być przewożone w foteliku samochodowym. Dlatego w wyprawce Waszego dziecka akurat tego urządzenia nie może zabraknąć, szczególnie jeśli jesteście rodziną zmotoryzowaną. Ale czy wiecie jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka? Podczas spotkania porozmawiamy o kwestiach związanych z bezpiecznym przewozem dzieci. Różnice w anatomii dorosłego człowieka i dziecka sprawiają, że standardowe pasy bezpieczeństwa używane w samochodach nie stanowią dla najmłodszych odpowiedniej ochrony. Sprzęt musi być odpowiednio dobrany do wagi, wzrostu i wieku dziecka.

Spotkanie poprowadzi: Mateusz Filipiuk – z wykształcenia grafik, z pasji fotograf, z poczucia misji społecznej inspektor fotelików samochodowych dla dzieci. Prywatnie mąż jednej żony i ojciec czworga dzieci.


Wstęp wolny 10.00-12.00
--------------------------------------------------------------------
12 stycznia 2017 r.
Przedszkole, żłobek dla mojego malucha.


Kilka słów o dylematach związanych z wyborem?

Twoje dziecko kończy trzy lata i chcesz wybrać mu przedszkole. To trudna decyzja i trzeba ją podjąć niebawem. Większość przedszkoli prywatnych przyjmuje już zgłoszenia. Natomiast w przedszkolach państwowych rekrutacja rusza w marcu. Jak wybrać przyjazne przedszkole?
A może zastanawiasz się nad wyborem żłobka?
Bez względu na to, czy myślimy o przedszkolu lub żłobku publicznym, czy prywatnym, warto mu się uważnie przyjrzeć. Ważniejsze od tego, żeby było blisko domu i w miłej okolicy, są atmosfera jaka w nim panuje i umiejętności nauczycielek. Sprawdźmy czy odpowiada nam sposób, w jaki opiekunowie odnoszą się tu do dzieci, jak prowadzą zajęcia. Zwróćmy uwagę, jak rozwiązują problemy…
Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak - pedagog
Wstęp wolny  10.00-12.00 


------------------------------------------------------------
5 stycznia 2017 r.

Szczęśliwe dziecko
(metody uspakajania krzyczącego malucha)


Zapraszamy na najbliższy Klub Mam - tym razem proponujemy film, podczas którego poznamy sposoby dr Harveya Karpa na uciszenie rozwścieczonych kilkulatków. Mały złośnik potrafi naprawdę dać rodzicom w kość: płacząc, krzycząc, rzucając się na podłogę w miejscach publicznych. Czy coś można zmienić? Nie można – trzeba! Okazuje się, że uspokojenie krzyczącego dziecka nie musi być takie trudne. Zapoznamy się z metodami proponowanymi przez dr Harveya Karpa. Stosując proponowane przez niego metody rodzice uczą się, jak lepiej rozumieć dziecko i w końcu sprawić, by zechciało posłuchać mamy i taty.
Wstęp wolny  10.00-12.00 


------------------------------------------------------
15 grudnia 2016 r.

Szanowne Mamy, 
zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mam. Podczas spotkania omówimy podstawowe zasady profilaktycznego badania piersi. Tym razem zapraszamy na zajęcia praktyczne. Panie ze Stowarzyszenia Amazonek poinstruują nas, jak badać piersi na fantomach, a my będziemy mogły poćwiczyć wykrywanie zmian w piersiach.


„Kobieta dbająca o swoje zdrowie - daje poczucie bezpieczeństwa swojej rodzinie.”

Spotkanie poprowadzą Panie ze Stowarzyszenia Amazonek Warszawa-Targówek "FENIKS"


Wstęp wolny  10.00-12.00 

----------------------------------------------------------------

8 grudnia 2016 r.
Pierwsza Pomoc Pediatryczna


Zapraszamy na spotkanie dotyczące pierwszej pomocy pediatrycznej w ramach Klubu Mam. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób, jednak w przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej. Jak udzielić pomocy dziecku w nagłych wypadkach? Jak pomóc noworodkowi, gdy się zadławi lub zatruje? Jak przeprowadzić resuscytację na takim małym człowieku?
Na najbliższych czwartkowych warsztatach odpowiemy na te pytania.

Wstęp wolny  10.00-12.00 
--------------------------------------------------------------------
1 grudnia 2016 r.

O CHUSTOWANIU

„Z czym kojarzysz noszenie? Z bliskością, czułością… a z czym kojarzy je twój Maluszek? Z poczuciem bezpieczeństwa, które wyniósł z łona mamy. 
Chusta pozwoli Wam kontynuować to wszystko. Poprawnie zawiązana chusta zadba o prawidłowy rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych dzieciątka, odciąży Twój, uwolni ręce Mamy/Taty…
Możesz pozwolić sobie na spokojne ugotowanie obiadu/przygotowanie pysznego deseru Mężowi/Żonie, no i rzecz jasna – starszym pociechom.
Twoja bliskość to dobry grunt dla dojrzewania emocjonalnego Maluszka. Redukujesz poczucie strachu (“gdzie jest Mamaaaa??”), stresu, dozujesz wrażenia. Razem możecie odkrywać świat, uczyć się siebie wzajemnie. Dla chustowych rodziców nie ma ograniczeń! Nie straszna pogoda, wejście po stromych schodach i takie tam inne dziwne rzeczy.
Poświęcę Wam czas, aby opowiedzieć o rozwoju Maleństwa w pierwszym roku jego życia. Porozmawiamy o bezpieczeństwie dzieciątka w chuście. Wspólnie przeanalizujemy korzyści wypływające z noszenia w chuście, zarówno dla Maluszka jak i Ciebie.”

Spotkanie poprowadzi: Aleksandra Filipiuk - doradca noszenia w chuście ClauWi®

 Wstęp wolny  10.00-12.00 
---------------------------------------------------------------
24 listopada 2016 r.
Zabawki mojego dziecka
Zapraszamy na najbliższe czwartkowe spotkanie do Klubu Mam, podczas którego porozmawiamy o zabawkach naszych pociech. Zbliżają się Święta i wiele osób zastanawia się co kupić w ramach prezentu. Podzielimy się niestandardowymi pomysłami na prezenty dla dzieci. 

Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa, wpływającym na rozwój dziecka, jego osobowość i zainteresowania, od kołyski aż po wiek szkolny. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie zabawek do wieku dziecka. Jakie zabawki najlepiej oddziałują na niemowlęta? Co sprawi dużą radość 2-3 latkowi a co przedszkolakowi? Czy dziecko w wieku szkolnym nadal powinno się bawić? Jeśli tak, to czym?
 Wstęp wolny  10.00-12.00 
---------------------------------------------------------------
17 listopada 2016 r.
Przepisy na zdrowe, proste i smaczne dania
 


Witajcie! Mam na imię Patrycja i jestem autorką bloga www.kochanedzieci.pl. Na najbliższym spotkaniu w Klubie Mam opowiem Wam, jak krok po kroku przygotować zdrowe, proste i smaczne danie. Na przykładzie sprawdzonych przez siebie przepisów pokażę Wam, że zdrowe gotowanie jest naprawdę bardzo proste. Będą przepisy na słono i oczywiście na słodko, bo słodkości wcale nie musimy sobie odmawiać. Całość spotkania będzie poświęcona analizie różnych ciekawych przepisów. Mam nadzieję, że po spotkaniu wyjdziecie z wielką ochotą na przygotowanie czegoś  zdrowego w swojej kuchni. Zapraszam Was serdecznie!   
Wstęp wolny  10.00-12.00 
---------------------------------------------------------------

10 listopada 2016 r.


Mamo, czy badasz regularnie swoje piersi?

                                 

Szanowne Mamy,
zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mam. Podczas spotkania omówimy podstawowe zasady profilaktycznego badania piersi. Postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania:

- Krok, po kroku jak badać samodzielnie piersi? 
- Jak często się badać, od jakiego wieku?
- Jeśli zauważę coś niepokojącego, jakie mogę zrobić dodatkowe badania diagnostyczne?
- Gdzie  można uzyskać dodatkowe informacje?

Spotkanie poprowadzą Panie ze Stowarzyszenia Amazonek Warszawa-Targówek "FENIKS"


3 listopada 2016 r.


Samodzielność dzieci


Szanowne Mamy, 
zapraszamy na czwartkowe spotkanie do Klubu Mam. Tym razem omówimy tematy związane z usamodzielnianiem małego dziecka:
- sen małego dziecka,
- trening czystości czyli pożegnanie z pieluszką,

- nauka samodzielnego ubierania, jedzenia i mycia się.

Wstęp wolny  10.00-12.00 
---------------------------------------------------------


20 października 2016 r.
Bunt dwulatka


Wraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia wiele mam oddycha z ulgą: maluch zaczyna chodzić, staje się coraz bardziej samodzielny i nie jest już tak absorbujący jak niemowlę. Niestety, po kilku tygodniach względnego spokoju może okazać się, że bardzo pogodne i wesołe dotąd dziecko zaczyna sprawiać problemy: pojawiają się niekontrolowane wybuchy złości, histeryczne płacze i krzyki, a nawet przejawy agresji wobec innych – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pojawiają się wówczas pytania jak reagować i co się dzieje z moim dzieckiem. Zapraszamy na najbliższe spotkanie, podczas którego zapoznamy się bliżej z tematem „buntu dwulatka”.
Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, trener Treningu Zastępowania Agresji (ART – Aggression Replacement Training)
Wstęp wolny  10.00-12.00 
-----------------------------------------------------------


13 października 2016 r.

Nie mam zbyt wiele czasu na gotowanie - jak mimo to ugotować coś smacznego i zdrowego


Witajcie!
Mam na imię Patrycja. Jestem mamą 4,5-letniego Nikodema oraz 3-letniej Zosi. Dzieci skutecznie wywróciły mój świat do góry nogami. To dzięki nim (i cukrzycy ciążowej w drugiej ciąży!) zaczęłam zwracać uwagę na to, co jem. Dokonaliśmy rewolucji w naszej kuchni, chociaż wielu zmian dokonywaliśmy krok po kroku. I stała się niesamowita rzecz – przestaliśmy chorować i mamy więcej energii niż kiedykolwiek!!! Mimo, że nie jest łatwo w dzisiejszym świecie się tak odżywiać, to nie odpuszczam, bo wiem, jak szalenie ważny jest sposób odżywiania, zwłaszcza odżywiania małych dzieci. To jedna z najlepszych inwestycji, jakich możemy dokonać.
Moje odkrycia popchnęły mnie do tego, aby pomagać innym kobietom, mamom, które tak jak ja kiedyś nie wiedzą co i jak gotować swoim dzieciom, aby te były zdrowe i silne. Zaczęło się od pisania bloga www.kochanedzieci.pl, ale szybko zdałam sobie sprawę z tego, że to moja pasja i życiowa misja. Zdaję sobie sprawę z tego, że każda mama ma masę obowiązków i czasu na gotowanie zostaje niewiele. Dlatego też swoją kuchnię opieram na prostych, szybkich i sprawdzonych przez siebie przepisach.
Na najbliższym spotkaniu Klubu Mam opowiem Wam o tym, jak wygląda nasz jadłospis i jakie niebywałe efekty nam on daje. Zdradzę pewne techniki, co i jak gotować, aby mieć pewność, że dajemy swoim dzieciom i całej rodzinie to, co najlepsze. Zdrowe gotowanie nie jest ani trudne, ani czasochłonne, ani drogie. Muszę się Wam przyznać do tego, że mając 20 lat nie umiałam zrobić nawet jajecznicy, nie mówiąc o ugotowaniu zupy! A jednak mogłam się nauczyć zdrowego gotowania. Wy też możecie i chętnie Wam w tym pomogę!
Do zobaczenia!    

                                                                                                                 
6 października 2016 r.


Zdrowe zęby małego dziecka
Rodzice małych dzieci dość często zgłaszają wątpliwości związane z higieną jamy ustnej swoich dzieci. Pojawiające się wątpliwości dotyczą zarówno profilaktyki jak i leczenia:
- Jak odpowiednio czyścić dziąsła i zęby małych dzieci?
- Jakich past, szczoteczek i płynów do płukania używać?
- Kiedy udać się z pierwszą wizytą do dentysty?
- Co robić by oswoić dziecko z wizytami u dentysty?
- Jakie profilaktyczne zabiegi stosować i jak często?
- A jeśli pojawi się próchnica bądź choroby dziąseł jak je leczyć?
Spotkanie poprowadzi:Piotr Piątek- stomatolog, zajmuje się dorosłymi i najmłodszymi pacjentami w City Clinic.

29 września 2016 r.


Jesienne wietrzenie szafyPrzynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.


Szanowne Mamy,
w najbliższy czwartek organizujemy wymianę ubrań dziecięcych i kobiecych, zabawek oraz wózków, fotelików i nosidełek. Jest okazja pozbycia się rzeczy zbędnych, które utykamy z trudem w szafach i pawlaczach. Być może akurat szukacie większych ubranek lub innych sprzętów dziecięcych. Zachęcamy do wymiany.

 Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.
Wstęp wolny  10.00-12.00 

----------------------------------------------------------------------------
22 września 2016 r.
Kilka słów o rehabilitacji kobiet w ciąży i po porodzie

Czy będąc w ciąży, a może już po porodzie:

 • ·        odczuwasz bóle kręgosłupa?
 • ·        masz napięte i bolesne mięśnie w okolicy szyi, barków, pleców, nóg?
 • ·        po dłuższym staniu, spacerze czy zakupach bolą Ci kostki, kolana, biodra?
 • ·        masz bóle w z przodu lub z tyłu miednicy?
 • ·        miewasz promieniujące bóle wzdłuż nogi (rwę kulszową)?
 • ·        odczuwasz drętwienia palców?
 • ·        masz obrzęknięte ręce lub nogi?
 • ·        chciałabyś poprawić swą ogólną kondycję czy sylwetkę?
 • ·        nie podoba Ci się Twój brzuch czy postawa?
 • ·        masz problem z nietrzymaniem moczu podczas kichania, kaszlu, dźwigania, skakania i innych czynności?
 • ·        po cięciu cesarskim masz wrażliwą na dotyk, bolesną lub “wessaną” bliznę?
 • ·        często pojawia Ci się zastój mleka w piersi?
 • ·        chciałabyś poćwiczyć, lecz jednocześnie być z dzieckiem?
 • ·        masz inne dolegliwości, które utrudniają Twoje funkcjonowanie jako mamy (z dzieckiem “w brzuchu” lub “na ręku”)?
 • ·        … warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty
Spotkanie poprowadzi: mgr fizjoterapii Anna Klicka

Wstęp wolny  10.30-12.30 
------------------------------------------------------------

15 września 2016 r.

10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców     
  „Nie ma rodzica, który nie popełnia błędów.
Cała sztuka w tym - by popełniać ich jak najmniej.”

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak my rodzice możemy budować zdrową, pełną miłości i szacunku relację z dzieckiem, przy jednoczesnym przekazywaniu dziecku norm, zasad i poszanowania dla granic. Większość  z nas - rodziców stara się jak najlepiej wychować swoje dzieci. Próbujemy nauczyć dzieci właściwych zachowań, przekazać im zasady i reguły, które panują w społeczeństwie. Jednak co jakiś czas pojawiają się chwile zwątpienia związane z zachowaniem dzieci, a właściwie z brakiem zadowalających efektów naszych rodzicielskich metod. Mamy wrażenie, że coś z naszymi umiejętnościami komunikacyjnymi  jest nie tak - tylko co? Zapraszam na spotkanie, podczas którego podpowiemy co w naszej relacji z dzieckiem może wpływać na opór i brak porozumienia i współpracy.

Prowadzi: Krystyna Łuczak -  pedagog, terapeuta

Wstęp wolny  10.00-12.00
-------------------------------------------------------------
8 września 2016 r.

Pierwsze spotkanie powakacyjne. Witamy nowe mamy z dziećmi.SZANOWNE MAMY ZAPRASZAMY NA PIERWSZE SPOTKANIE PO WAKACJACH.
Zachęcamy również do zapraszania swoich sąsiadek, koleżanek z okolic Ursusa, które spodziewają się dziecka albo są już mamami i aktualnie przebywają na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych. Podczas naszego spotkania:
- sprawdzimy jak bardzo urosły nasze dzieci przez wakacje,
- zapoznamy się z nowymi mamami i dziećmi,
- omówimy również sprawy organizacyjne - czyli zaplanujemy tematy spotkań w Klubie Mam.
„Klub Mam to miejsce przyjazne każdej mamie. To miejsce, gdzie mogą spotkać się mamy razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty czy kawy, poczytać książkę czy nauczyć się czegoś nowego na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem. Spotkania w Klubie Mam są bezpłatne.”

Wstęp wolny  10.00-12.00
----------------------------------------------------------


23 czerwca 2016 r.
                    Pierwsza Pomoc Pediatryczna

Zapraszamy na spotkanie dotyczące pierwszej pomocy pediatrycznej w ramach Klubu Mam. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób, jednak w przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej. Jak udzielić pomocy dziecku w nagłych wypadkach? Jak pomóc noworodkowi, gdy się zadławi lub zatruje? Jak przeprowadzić resuscytację na takim małym człowieku?


Na najbliższych czwartkowych warsztatach odpowiemy na te pytania.
Wstęp wolny  10.00-12.00
--------------------------------------------------

16 czerwca 2016 r.
Tata też ważny
… kilka słów o roli ojca w rodzinie.

10.00-12.00 CZWARTEK

Rodzina jest podstawą wychowania zdrowych i szczęśliwych dzieci. Aby proces wychowania był optymalny, potrzeba obojga rodziców. Zarówno mama jak i tata, mają do spełnienia inne zadania i obowiązki. Jaka jest zatem rola ojca w rodzinie? Co wnosi do życia rodzinnego i jakie obowiązki przed nim stoją? Zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mam.
Wstęp wolny  10.00-12.00
--------------------------------------------------


9 czerwca 2016 r.
Blisko potrzeb dziecka - przygotowane otoczenie
Jak zaprojektować pokój dziecka żeby stymulować je do rozwoju?
Jak poprzez zmysły wspierać jego samodzielność w podejmowaniu decyzji?
Jak przygotować przestrzeń dziecka wg pedagogiki Marii Montessori?
PROWADZENIE: Przestrzeń Pięciu Zmysłów- Ewa Grochowska, Anna Rozdejczer, Magdalena Kuprewicz,

Gdy spotykają się trzy kreatywne kobiety, to istnieje duża szansa na to, że wymyślą coś ciekawego. Tak było też i tym razem. Każda z nich wnosi coś niepowtarzalnego do projektu Relateki o nazwie Przestrzeń Pięciu Zmysłów. Każda z nich jest inna, ale łączy je jedna myśl, że otoczenie w jakim się  przebywa, wpływa na to kim się stajemy i jak rozwijamy. Maria Montessori zrozumiała to o wiele wcześniej, bo zauważyła jak poprzez odpowiednio przygotowane otoczenie, można stymulować dzieci do rozwoju.  Ta myśl jest nam wszystkim bliska i ważna.  Same jesteśmy mamami i uczestniczymy czynnie w wychowaniu naszych dzieci. Chcemy wspomóc innych rodziców, by na początkowym etapie życia dziecka, zaaranżowana przestrzeń była dla niego: zdrowa, wspierająca, bezpieczna, dawała możliwość spędzenia czasu i by była ekologiczna. Słowo ekologia jest tu kluczowe, bo rozumiemy to jako ekologię psychiczną dziecka. 
Wstęp wolny  10.00-12.00
--------------------------------------------------

2 czerwca 2016 r.


„Jak odżywiać dziecko i swoją rodzinę, aby wszyscy byli zdrowi i pełni energii”

Witajcie! Mam na imię Patrycja. Od ponad czterech lat jestem mamą, a od prawie trzech lat podwójną mamą. Dzieci wywróciły mój świat do góry nogami i nie dotyczy to tylko zmiany trybu życia. Dzięki cukrzycy ciążowej w drugiej ciąży nagle odkryłam, że jem śmieciowe jedzenie. Przyparta do muru musiałam całkowicie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Szczęśliwie dla mnie i dla całej naszej rodziny. Odkąd zaczęłam zdrowo się odżywiać po prostu przestałam chorować, mąż bez wysiłku zrzucił kilkanaście jak się okazało zbędnych kilogramów a moje dzieci cieszą się naprawdę ponadprzeciętną odpornością (dla przykładu moja trzylatka absolutnie nigdy nie dostała żadnego leku z apteki na przeziębienie). Co więcej, odkąd zmieniłam sposób odżywiania mam więcej energii niż kiedykolwiek.
Smuci mnie, gdy na ulicy widzę młode i nieświadome niczego mamy, które zapychają swoje dzieci słodkimi przekąskami a w domu serwują posiłki dalekie od ideału. Sama kiedyś byłam bliżej tego wariantu. Wiem też, że każda mama chce dać swojemu dziecku to co najlepsze. Ale trzeba najpierw wiedzieć, co to oznacza.
Na spotkaniu Klubu Mam chcę Wam opowiedzieć o tym, jakie zmiany poczyniłam w kuchni i jakie niesamowite rezultaty to przyniosło. Chciałabym, aby każdy rodzic był świadomy tego, jak ważne jest właściwe odżywianie. Opowiem o tym, jak w prosty i łatwy sposób przygotować smaczny i co najważniejsze zdrowy posiłek, a do tego tani. Spróbuję również obalić kilka mitów które narosły wokół zdrowego odżywiania. Spróbuję również obalić tezę, według której każde dziecko musi swoje ‘odchorować’. Moim marzeniem jest, aby każdy rodzic mógł codziennie dokonywać świadomych wyborów żywieniowych.
Zapraszam Was serdecznie na spotkanie, a zainteresowanych odsyłam również na swojego bloga www.kochanedzieci.pl.
Do zobaczenia!

Wstęp wolny  10.00-12.00
--------------------------------------------------
19 maja 2016 r.


Zaburzenia zachowania u dzieci
 ADHD, Zespół Aspergera, Zaburzenia Autystyczne, Zaburzenia Integracji Sensorycznej
Dziecko zachowujące się w sposób nieakceptowany społecznie może zostać ocenione jako chuligańskie i źle wychowane, ale może być także potraktowane jako osoba z trudnościami lub poważnymi zaburzeniami. Czy istnieje różnica pomiędzy dzieckiem z trudnościami wychowawczymi a dzieckiem z  zaburzeniami zachowania i jak ją rozpoznać, aby nie krzywdzić, lecz pomóc?

Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej, trener Treningu Zastępowania Agresji

Wstęp wolny  10.00-12.00
--------------------------------------------------
12 maja 2016 r.


Etykiety Żywnościowe – jak je czytać?


Tym razem dietetycy ze Stacji Wellness wezmą pod lupę produkty spożywcze. Razem z nimi nauczymy się czytać oraz interpretować informacje zawarte na etykietach żywności. Dowiecie się na co szczególnie warto zwracać uwagę czytając składy produktów spożywczych. Są to zajęcia praktyczne, dlatego prosimy, weźcie ze sobą to co najczęściej pojawia się na Waszych stołach oraz to, co kupujecie do jedzenia swoim pociechom.
Prowadzenie: dietetycy ze Stacji Wellness

Wstęp wolny  10.00-12.00
------------------------------------------------------------------
5 maja 2016 r.
Czas wolny z dzieckiem
Pomysły na rodzinny wypoczynek w mieście i nie tylko


Szanowne Mamy,
Zapraszamy na najbliższy czwartek do Klubu Mam na spotkanie poświęcone pomysłom na czas wolny z małym dzieckiem. Wymienimy się ciekawymi pomysłami na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz polecimy miejsca, w których można spędzić czas w razie niepogody.
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------

28 kwietnia 2016 r.


Użyj dźwigni talentu – odkryj talenty swojego dziecka

Wiedz, że przyszłość Twojego dziecka jest w twoich rękach. Kiedy rozmawiasz z młodą osobą o jej najmocniejszych stronach – sposobie w jaki ona myśli, czuje i zachowuje się jako unikatowa jednostka – wywierasz wpływ na jej rozwój. Młodzi ludzie określają swoją tożsamość, przynajmniej w części, na podstawie informacji zwrotnej na temat tego, co jest najbardziej wartościowe w ich osobowości.
Dzielenie się swoją uwagą i zainteresowaniem talentami Twojego dziecka, może mieć ogromny wpływ na jego przyszłość. Powiedz mu, że doceniasz cechy, które w nim widzisz. Zauważ, w jaki sposób wykorzystuje ono swoje mocne strony. Odegraj aktywną rolę w nauczeniu Twojego dziecka wykorzystywania talentów, jako podstawy do budowania doskonałości.

Spotkanie poprowadzi: Izabela ANTOSIEWICZ - Trener Mocnych Stron w Taisja Laudy & Co. Od 2014 roku skupiłam się na wykorzystywaniu w swojej pracy Formuły Geniuszu Taisja Laudy® oraz narzędzi Instytutu Gallupa. Doprowadzam do mistrzostwa budowanie synergii w zespołach, w tym w parach i rodzinach. Inspiruję i uczę odpowiedzialnego rodzicielstwa. Jestem mamą trójki nastolatków, szczęśliwą żoną swojego pierwszego chłopaka, maratonką. Służę z oddaniem zadaniom, przeprowadzam przez zmiany, obecna tu i teraz - przeprowadzam z łatwością przez zmiany, jestem optymistycznym mówcą i energetyczną rozmówczynią. W życiu wierna zasadzie, że najlepiej być sobą dbając o przestrzeń, by inni też mogli być sobą w naszym towarzystwie. 
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------
14 kwietnia 2016 r.


Wiosenne wietrzenie szafy


Zapraszamy w najbliższy czwartek na wiosenne wietrzenie szafy do Klubu Mam. Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------

7 kwietnia 2016 r.
Drogie Mamy,     

chciałabym Wam opowiedzieć o mojej drodze do powstania firmy, którą jest Sofijka - książeczki do odkrywania czytania. Po przepracowaniu 12 lat w banku zostałam zwolniona z firmy i stało się to po urodzeniu mojej drugiej córeczki. Postanowiłam coś w życiu zmienić. Szukałam mojej nowej drogi przez prawie 4 lata. Rok temu znalazłam pomysł na biznes. Znalazłam, bo szukałam :). Moja droga do powstania Sofijki jest niesamowitą przygodą i dowodem na to, że chcieć to móc i, że dobro wraca. Oprócz tego, że jestem właścicielką firmy, jestem także trenerem biznesu i rozwoju osobistego i działam społecznie. Prowadzę Klub Przedsiębiorczych Mam w Grodzisku Mazowieckim, jestem założycielką Klubu Mam w Brwinowie i wspieram akcje na Siepomaga. Moje motto życiowe to "Carpe diem!", czyli "Chwytaj dzień" i Nigdy się nie poddawaj! Na spotkaniu przekażę Wam też kilka konkretnych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia firmy. Jeśli macie ochotę na odrobinę inspiracji to zapraszam serdecznie. Jeśli chcecie poznać bliżej Sofijkę, zapraszam na stronę www.sofijka.pl  i/lub facebooka: https://www.facebook.com/sofijka.czytanie/
SPOTKANIE POPROWADZI: Monika J.Wiergiles
         
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------


31 marca 2016 r.


Zdrowiej i piękniej z aloesem na wiosnę.


Szanowne Mamy,
Zapraszamy na najbliższy czwartek na spotkanie w ramach Klubu Mam dotyczące naturalnych właściwości aloesu. Podczas spotkania będzie można skorzystać z bezpłatnego zabiegu (aloesowa maseczka). Dzięki temu będzie można przekonać się jak aloes działa na skórę ale i dowiedzieć się jak może wpływać na nasz organizm od środka.
Spotkanie poprowadzi: Grażyna Młynik
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------

17 marca 2016 r.
Profilaktyka kobieca


Szanowne Mamy,
marzec to miesiąc wyjątkowy, poświęcony kobietom i dlatego najbliższe spotkanie będzie dotyczyło spraw kobiecych. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o profilaktyce kobiecej: o tym jak zadbać o swoje zdrowie, o jakich działaniach prozdrowotnych pamiętać, by cieszyć się dłużej dobrym samopoczuciem i spełniać się w swoich drogach życiowych.

Spotkanie poprowadzi oddziałowa City Clinic – mgr Ewa Bestry, zajmująca się edukacją kobiecą, badaniami profilaktycznymi i szczepieniami.
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------10 marca 2016 r.
Od mleka mamy do kawałka tortu z okazji pierwszych urodzin,

czyli o tym jak i kiedy rozszerzać dietę malucha.
 • Czy rozszerzanie diety musi wiązać się z pluciem jedzeniem oraz zabawą w samolocik wlatujący do buzi?
 • Czy warto dać maluchowi kaszkę manną na mleku?
 • Co się stanie gdy 7 miesięczne dziecko dostanie do ręki kromkę chleba i kawałek sera?
 • Czy pory posiłków powinny być stałe czy ruchome?
 • A co z dzieckiem alergikiem?
 • Oraz czym jest BLW?

Na te oraz inne pytania związane z karmieniem najmłodszych odpowie Beata Michoń, dietetyk, instruktorka fitness, założycielka Stacji Wellness, pasjonatka zdrowia i ekologii oraz mama 9 miesięcznego dziecka, które zjada wszystko co mu się zaproponuje, a jeszcze chętniej to co rodzice mają na talerzu.
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------
3 marca 2016 r.
Rozwój mowy małego dziecka
Spotkanie z logopedą
- Nie wiesz czy rozwój mowy jest prawidłowy?
- Masz wątpliwości czy Twoje dziecko dobrze mówi?
- Nie wiesz jaką wybrać butelkę czy łyżeczkę dla swojego maluszka?
Szanowne Mamy,
Zapraszamy na najbliższe spotkanie czwartkowe do Klubu Mam. Tym razem spotkanie z logopedą. Porozmawiamy o rozwoju mowy małych dzieci ale też odpowiemy na nurtujące rodziców pytania.
Spotkanie poprowadzi – Katarzyna Łukiewicz – logopeda, mama dwóch córeczek.
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------
25 lutego 2016 r.


Powrót do formy po porodzieSzanowne Mamy,
zapraszamy na najbliższe spotkanie czwartkowe do Klubu Mam. Tematem spotkania będzie powrót do formy po porodzie.
Porozmawiamy o tym na co zwrócić uwagę by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, nie narzekać na ból pleców czy brak kondycji.
Zachęcamy do zabrania na spotkanie wygodnego stroju.
Spotkanie poprowadzi: Natalia Kaczmarska - Jestem trenerką w CrossFit Ursus i jestem młodą mamą, Anielę urodziłam w lipcu więc temat jest dla mnie bardzo świeży.
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------


18 lutego 2016 r.


Czy ta wysypka to alergia?


Czyli kiedy podejrzewać, że moje dziecko jest uczulone.
Spotkanie  poprowadzi: Dr n. med. Marta Krawiec
Dr n. med. Marta Krawiec studiowała medycynę w Warszawie i w Berlinie oraz doskonaliła swoje umiejętności na stażach w kraju i za granicą. Od 2006 roku dr Marta Krawiec pracuje w Klinice Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w CITY CLINIC. To tam zrodziło się jej zainteresowanie alergologią, co zaowocowało napisaniem rozprawy doktorskiej i rozpoczęciem specjalizacji w tej dziedzinie. W swojej pracy najbardziej ceni możliwość niesienia pomocy dzieciom w czasie choroby oraz współpracę z rodzicami w profilaktyce chorób i wspomaganiu zdrowego rozwoju dziecka.
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------

11 lutego 2016 r
Bunt dwulatka

Wraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia wiele mam oddycha z ulgą: maluch zaczyna chodzić, staje się coraz bardziej samodzielny i nie jest już tak absorbujący, jak niemowlę. Niestety, po kilku tygodniach względnego spokoju może okazać się, że bardzo pogodne i wesołe dotąd dziecko zaczyna sprawiać problemy: pojawiają się niekontrolowane wybuchy złości, histeryczne płacze i krzyki, a nawet przejawy agresji wobec innych – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pojawia się wówczas pytania jak reagować i co się dzieje z moim dzieckiem. Zapraszamy na najbliższe spotkanie, podczas którego zapoznamy się bliżej z tematem „buntu dwulatka”.
Warsztaty poprowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, trener Treningu Zastępowania Agresji (ART – Aggression Replacement Training)
Wstęp wolny 10.00-12.00
------------------------------------------------------------------------


4 lutego 2016 r
Szanowne Mamy, zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mampodczas którego porozmawiamy o zagadnieniach związanych z powrotem mamy do pracy.
Powrót mamy do pracyZostałam mamą -  Co dalej?

  • Dlaczego nie zawsze udaje się powrót do wcześniejszego miejsca pracy?
  • Dlaczego Matki to wartościowi pracownicy?
  • Plan działania jako podstawa sukcesu.

   Różne sposoby poszukiwania pracy

    •  Internetowe serwisy rekrutacyjne
    •  Newsletter
    •  Agencje doradztwa personalnego
    •  Agencje pracy tymczasowej
    •  Śledzenie ogłoszeń prasowych
    •  Internet jako narzędzie do budowy sieci kontaktów - networking
    •  Bezpośredni kontakt z firmami
    •  Tworzenie własnej siatki kontaktów
    •  Inne

            Postaramy się również omówić następujące tematy:
            • ·       Jak napisać CV?
            • ·       Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej?
            • ·       Jak zachowywać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
            • ·       Najczęściej popełniane błędy podczas rozmów kwalifikacyjnych.
            • ·       Przykłady pytań zadawanych podczas rozmów kwalifikacyjnych kandydatom.
            • ·       Przykłady pytań, które Ty możesz zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

            Spotkanie poprowadzi: Danuta Mularczyk - specjalista ds. rekrutacji w dużej polskiej firmie IT; wcześniej konsultant w firmie rekrutacyjnej; obecnie mama Hani i Krzysia.

             Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------
            28 stycznia 2016 r.
            Zabawki dla mojego dziecka
            Zapraszamy na najbliższe czwartkowe spotkanie do Klubu Mam, podczas którego porozmawiamy o zabawkach naszych pociech.
                                                           

                  
            Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa, wpływającym na rozwój dziecka, jego osobowość i zainteresowania, od kołyski aż po wiek szkolny. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie zabawek do wieku dziecka. Jakie zabawki najlepiej oddziałują na niemowlęta? Co sprawi dużą radość 2-3 latkowi, a co przedszkolakowi?

            Spotkanie poprowadzi: Anna Zalewska-Żohar – nauczyciel pracujący w placówkach Montessori             
                 
            Wstęp wolny 10.00-12.00
            -------------------------------------------------------------
            21 stycznia 2016 r.


            Leki bez recepty stosowane u dzieci w przeziębieniu

            Szanowne Mamy,

            zapraszamy na najbliższe czwartkowe spotkanie. Tym razem porozmawiamy o  lekach bez recepty stosowanych w przeziębieniu u dzieci. Jesteśmy w trakcie sezonu chorobowego. Nasze dzieci prychają i kichają - a my się zastanawiamy nad szybkim podaniem leków, tak by początkowe przeziębienie nie zamieniło się w coś poważniejszego. Dodatkowo z każdej strony jesteśmy bombardowani reklamami leków. Często mamy problem z wyborem tego najodpowiedniejszego dla dziecka.
            Spotkanie poprowadzi: Anna Witwicka – farmaceutka

            Wstęp wolny 10.00-12.00
            --------------------------------------------------------------------

            14 stycznia 2016 r.

            Rozwój seksualny małego dziecka
            Czyli pomoc w odpowiedzi na trudne pytania


            Szanowne Mamy,
            zapraszamy na spotkanie, które będzie dotyczyło tym razem rozwoju seksualnego małych dzieci. Porozmawiamy o sytuacjach, które nas rodziców niepokoją i w których nie wiemy jak się zachować. Porozmawiamy również o tym jak przekazywać małym dzieciom informacje związane ze sferą seksualną.

            Spotkanie poprowadzi: Marek Jankowski – trener umiejętności wychowawczych – prowadzi warsztaty dla rodziców oraz program profilaktyczny dla młodzieży "Archipelag Skarbów".

            Wstęp wolny 10.00-12.00
            --------------------------------------------------------------

            7 stycznia 2016 r.


            Przedszkole, żłobek dla mojego malucha.
            Kilka słów o dylematach związanych z wyborem?
              


            Twoje dziecko kończy trzy lata i chcesz wybrać mu przedszkole. To trudna decyzja i trzeba ją podjąć niebawem. Większość przedszkoli prywatnych przyjmuje już zgłoszenia. Natomiast w przedszkolach państwowych rekrutacja rusza w marcu. Jak wybrać przyjazne przedszkole?
            A może zastanawiasz się nad wyborem żłobka?
            Bez względu na to, czy myślimy o przedszkolu lub żłobku publicznym, czy prywatnym, warto mu się uważnie przyjrzeć. Ważniejsze od tego, żeby było blisko domu i w miłej okolicy, są atmosfera jaka w nim panuje i umiejętności nauczycielek. Sprawdźmy czy odpowiada nam sposób, w jaki opiekunowie odnoszą się tu do dzieci, jak prowadzą zajęcia. Zwróćmy uwagę, jak rozwiązują problemy…
            Zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mam.
            Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak - pedagog

            Wstęp wolny  10.00-12.00

            ------------------------------------------------------------------------

            17 grudnia 2015 r.
            Zdrowe zęby małego dziecka


            • Dowiedz się co jako mama możesz zrobić aby Twoje dziecko  miało zdrowe i białe ząbki.
            • Dowiedz się jak zainteresować dziecko higieną jamy ustnej i sprawić, by szczotkowanie zębów było dla niego zabawą, nie przykrym obowiązkiem!


            Spotkanie poprowadzi: Krystyna Zaborowska - higienistka z długoletnim doświadczeniem, zajmuje się dorosłymi i najmłodszymi pacjentami w City Clinic. Prowadzi również stomatologiczne lekcje edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ----------------------------------------------------------------


            10 grudnia 2015 r.

            "Zdrowe święta - czyli co i jak jeść w czasie świąt, by ich potem nie odchorować"
            Stacja Wellness zaprasza na spotkanie poświęcone zbliżającemu się okresowi świąteczno - noworocznemu.
            10.00-12.00
            Wprowadzimy Państwa w tajniki zdrowych, lekkostrawnych świąt bez przybrania zbędnych kilogramów. Podpowiemy czym zastąpić dotychczasowe potrawy lub jak je zmodyfikować. Być może zaskoczymy jakimś niekonwencjonalnym przepisem. A przede wszystkim powiemy co zrobić by brzuch się nie wzdymał, cukier nie skakał jak szalony, a święta minęły w przyjemnej i zdrowej atmosferze. W ten oto sposób, dzięki naszej pomocy,  wejdziecie Państwo zdrowi i pełni sił w ten nowy rok!


            Wstęp wolny  10.00-12.00
            --------------------------------------------------------------

            3 grudnia 2015 r.
            Chustowanie dzieci
                                     

            Coraz powszechniejszym widokiem spotykanym na naszych ulicach są niemowlęta noszone w chustach. Czy to tylko moda czy może coś więcej? Powody, dla których rodzice decydują się na noszenie dziecka w chuście bywają różne.
            • Zdarza się, że tematem zainteresujemy się obserwując innych rodziców z otoczenia.
            • Bywa również, że szukamy rozwiązania by nie rezygnować ze swojej aktywności i wygody gdy pojawi się dzidziuś.
            • Są też tacy rodzice, dla których chusta to przede wszystkim sposób na jeszcze większą bliskość z dzieckiem.

            Bez względu jednak na motywację rodziców, najistotniejsza korzyść z noszenia, dla dziecka zawsze jest ta sama – noszenie w chuście zaspokaja najważniejszą potrzebę bezpieczeństwa i bliskości.

            Spotkanie poprowadzi: Anna Witwicka.


            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ----------------------------------------------------------------
            26 listopada 2015 r.


            Wykład: Mamo, Tato wolę wodę!


            Świadomość, że wodę trzeba pić i że jest lepsza od napojów gazowanych i soków rośnie. Co to znaczy jednak, że woda jest odpowiednia? Spotkanie  uwzględni następujące aspekty. Powiemy:
            • jak ważna jest woda dla naszego organizmu,
            • jaką wodę pić w dzisiejszych czasach,
            • czym kierować się przy zakupie wody, 
            • czy filtry o odwróconej osmozie to moda czy konieczność,
            • a przede wszystkim, jak nie dać nabić się w butelkę, w całym tym "biznesie wodnym".

            Prowadzenie: dietetycy ze Stacji Wellness

            Wstęp wolny  10.00-12.00
            --------------------------------------------------------------
            19 listopada 2015 r.

            Jak zdrowo biegać?


            Szanowne Mamy,
            przychodzi czas kiedy zauważamy, że tu i ówdzie nam przybyło kilogramów i podejmujemy decyzję, że czas coś z tym zrobić. Postanawiamy, że zaczniemy uważać na to co jemy i zaczniemy … biegać.
            Zapraszamy na najbliższe spotkanie czwartkowe podczas, którego będziemy gościć maratończyka – Jakuba Nowaka, który nam podpowie jak zdrowo biegać.


            Spotkanie poprowadzi: Jakub Nowak - maratończyk

            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ---------------------------------------------------------------------
            12 listopada 2015 r.


            „Bajki, które leczą" – spotkanie z autorką bajek terapeutycznych
                                                                         Anną Kaszubską


            Podczas spotkania:
            - możliwość poznania autorki wielu publikacji dla dzieci,
            - terapeutyczne aspekty bajek klasycznych,
            - rodzaje i przyczyny dziecięcych lęków,
            - metody tworzenia bajek terapeutycznych. 


            Spotkanie poprowadzi: Anna Kaszubska – pedagog, nauczyciel pracujący metodą Montessori,  autorka i pomysłodawczyni zbiorów „Bajkoterapia”„Bajkowa mozaika”, „Bajki pełne miłości” oraz książki „Muzyka świata czyli jak obudzić Leona”. Współpracuję z największymi wydawnictwami w Polsce – Nasza Księgarnia, Burda Publishing, a także z marką National Geographic.   Mama trzech córek.            Wstęp wolny  10.00-12.00
            -----------------------------------------------------------------------------------

            5 listopada 2015 r.
            Grupa wsparcia dla mam
            Szanowne Mamy,
            zapraszamy na czwartkową „Grupę wsparcia dla mam”. Tym razem omówimy następujące tematy:
            - sen małego dziecka
            - pożegnanie z pieluszką
            - nauka samodzielności dziecka
            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ----------------------------------------------------------

            29 października 2015 r.

            Wykład  - jak pielęgnować skórę?

            Szanowne Mamy, zapraszamy na spotkanie dotyczące pielęgnacji skóry. Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

            1. Ocena skóry -  jak ją oceniać, czy jest to trudne?
            2. Pielęgnacja skóry w zależności od jej potrzeb: pięć kroków pielęgnacji: złuszczanie, oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie, ochrona.
            3. Dobranie podkładu:

            10.00-12.00 czwartek
            Wstęp wolny
            Ø jak to robić?
            Ø czy sprawdzać na ręku?
            Ø jeśli nie - to gdzie?
            Ø obalenie mitów: podkład to kolorówka? (tak czy nie?); podkład zapycha pory? (tak czy nie?).


            4.  Jak dobierać sobie produkty w sklepie, aptece? Czy jest to trudne? Czym się sugerować?

            Wykład poprowadzi: Julita Różańska – Fernandes - doradca do spraw skóry i pielęgnacji, absolwentka Akademii Piękna Roberta Bielskiego            Wstęp wolny  10.00-12.00

            --------------------------------------------------------------------
            22 października 2015 r.


                  Pierwsza Pomoc Pediatryczna

            Zapraszamy na spotkanie dotyczące pierwszej pomocy pediatrycznej w ramach Klubu Mam. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób, jednak w przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej. Jak udzielić pomocy dziecku w nagłych wypadkach? Jak pomóc noworodkowi, gdy się zadławi lub zatruje? Jak przeprowadzić resuscytację na takim małym człowieku?
            Na najbliższych czwartkowych warsztatach odpowiemy na te pytania.

            Prowadzenie: Jan Stachurski – ratownik medyczny, pracownik pogotowia ratunkowego w Grójcu. Pasjonat ratownictwa, autor kilku publikacji naukowych z tej dziedziny. Vice-dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Od wielu lat instruktor harcerski ZHR.
            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ---------------------------------------------------------------

            15 października 2015 r.


            Etykiety Żywnościowe – jak je czytać?            Tym razem dietetycy ze Stacji Wellness wezmą pod lupę produkty spożywcze. Razem z nimi nauczymy się czytać oraz interpretować informacje zawarte na etykietach żywności. Dowiecie się na co szczególnie warto zwracać uwagę czytając składy produktów spożywczych. Są to zajęcia praktyczne, dlatego prosimy, weźcie ze sobą to co najczęściej pojawia się na Waszych stołach oraz to, co kupujecie do jedzenia swoim pociechom.
            Prowadzenie: dietetycy ze Stacji Wellness

            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------

            8 października 2015 r.


            Grupa wsparcia dla mam

            Kilka słów o rozwoju społeczno-emocjonalnym współczesnych chłopców


            Szanowne Mamy,

            zapraszamy na czwartkową „Grupę wsparcia dla mam”. W zeszłym tygodniu świętowaliśmy Dzień Chłopaka więc podczas pierwszej części zajmiemy się problematyką rozwojową współczesnych chłopców. Zapraszamy nie tylko mamy chłopców: nawet jeśli mamy córkę za jakiś czas zapewne zapuka do naszych drzwi jej druga połówka. Natomiast druga część będzie poświęcona waszym aktualnym rodzicielskim rozterkom.

            Wstęp wolny  10.00-12.00
            -----------------------------------------------------------
            1 października 2015 r


            Jesienne wietrzenie szafy


            Szanowne Mamy,

            w pierwszy czwartek października organizujemy wymianę ubrań dziecięcych i kobiecych, zabawek oraz wózków, fotelików i nosidełek. Jest okazja pozbycia się rzeczy zbędnych, które utykamy z trudem w szafach i pawlaczach. Być może akurat szukacie większych ubranek lub innych sprzętów dziecięcych. Zachęcamy do wymiany.


            Przynieśmy wszystko co nam jest zbędne: ubrania, buty, dodatki, zabawki i książki - może znajdziemy zainteresowane osoby wymianą bądź kupnem. W zamian możemy pobuszować w rzeczach przyniesionych przez innych i wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy aby przyniesione rzeczy były czyste.
            Wstęp wolny  10.00-12.00
            -------------------------------------------------------------------------------
            24 września 2015 r

            Dlaczego diety nie działają?
            Wykład "Dlaczego diety nie działają", to wprowadzenie i prezentacja  naszych niekonwencjonalnych metod pracy. W czasie wykładu zaprezentujemy znane diety, pokażemy jak wygląda praca trenera od zmiany nawyków żywieniowych, a przede wszystkim porozmawiamy o podstawach zdrowego żywienia. Zwrócimy również uwagę na to co trzeba zrobić by diety zadziałały.
            Prowadzenie: Stacja Wellness to miejsce, w którym postrzegamy ludzi holistycznie. Zajmujemy się odżywaniem, aktywnością fizyczną, pielęgnacją twarzy i ciała, kosmetyka antycellulitowa, a najnowsza nasza usługa to różnego rodzaju masaże oraz rehabilitacja kinezyterapeutyczna. Uczymy czytania i rozumienia etykiet, chodzimy razem na zakupy. Pomagamy ludziom zmienić rozmiar (zarówno schudnąć jak i przytyć), ale nie stosujemy diet tylko uczymy prawidłowego odżywania. Dzięki temu, efekty, które uzyskują nasi klienci są trwałe, a oni już do końca życia wiedzą, co jeść i dlaczego, a czego unikać jak ognia. Pracujemy na nawykach żywieniowych, co powoduje, że na rynku ofert warszawskich jesteśmy unikatowi.
            Nasza oferta jest skierowana do wszystkich - zapracowanych, młodych, mam  z dziećmi, osób z problemami zdrowotnym, sportowców, itd..  Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby poprawić jakość Waszego życia i zdrowia.

            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------

            17 września 2015 r

            Grupa wsparcia dla mam
            Poczucie wartości – Jak nad nim pracować?


            Szanowne Mamy,
            padła propozycja zorganizowania w ramach Klubu Mam spotkań „Grupy wsparcia dla mam”. Dlatego też, raz w miesiącu będziemy się spotykać, aby omawiać bieżące sytuacje problematyczne z naszego codziennego rodzicielskiego życia. Podzielimy spotkanie na dwa moduły:
            - pierwszy będzie omawiał konkretny temat (Propozycja na najbliższe spotkanie to  zagadnienie samooceny w naszym życiu),
            - a drugi będzie poświęcony rodzicielskim rozterkom.
            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ---------------------------------------------------------------------------
            10 września 2015 r

            10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców         

            „Nie ma rodzica, który nie popełnia błędów.

            Cała sztuka w tym - by popełniać ich jak najmniej.”

            Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak my rodzice możemy budować zdrową, pełną miłości i szacunku relację z dzieckiem, przy jednoczesnym przekazywaniu dziecku norm, zasad i poszanowania dla granic. Każdy rodzic stara się jak najlepiej wychować swoje dziecko. Chce nauczyć dziecko właściwych zachowań, przekazać mu zasady i reguły, które panują w społeczeństwie. Jednak większość rodziców popełnia błędy, które w mniejszym lub większym stopniu mogą wpływać na rozwój dziecka. Nie wszyscy rodzice pamiętają, że pokazanie dziecku co jest dobre, a co złe nie polega na stosowaniu jedynie zakazów i nakazów. Warto zadać sobie od czasu do czasu pytanie, jaki my - rodzice dajemy przykład swojemu dziecku i przyjrzeć się swojemu zachowaniu. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego podpowiemy jak unikać błędów rodzicielskich. Postaramy się udowodnić, że da się stosować metody oparte na szacunku do dziecka - na co dzień, a nie tylko omawiać na warsztatach.

            Prowadzi: Krystyna Łuczak -  pedagog.            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------
            3 września 2015 r 
            Pierwsze spotkanie powakacyjne. Witamy nowe mamy z dziećmi.            SZANOWNE MAMY ZAPRASZAMY NA PIERWSZE SPOTKANIE PO WAKACJACH.

            Zachęcamy również do zapraszania swoich sąsiadek, koleżanek z okolic Ursusa, które spodziewają się dziecka albo są już mamami i aktualnie przebywają na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych. Podczas naszego spotkania:

            - sprawdzimy jak bardzo urosły nasze dzieci przez wakacje,

            - zapoznamy się z nowymi mamami i dziećmi,

            - omówimy również sprawy organizacyjne - czyli zaplanujemy tematy spotkań w Klubie Mam.

            „Klub Mam to miejsce przyjazne każdej mamie. To miejsce, gdzie mogą spotkać się mamy razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty czy kawy, poczytać książkę czy nauczyć się czegoś nowego na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem. Spotkania w Klubie Mam są bezpłatne.”

            Wstęp wolny  10.00-12.00

            ------------------------------------------------------------------
            25 czerwca 2015 r 


            Tata też ważny

            … kilka słów o roli ojca w rodzinie.


                   Rodzice są dla dziecka pierwszymi dawcami wszelkich uczuć. Sposób, w jaki przejawiają miłość względem siebie oraz względem dzieci, jest bardzo ważny w kształtowaniu emocjonalnej atmosfery w rodzinie. Każde dziecko potrzebuje dowodów prawdziwego uczucia ze strony rodziców, potrzebuje przejawów doceniania go i uznania. Bez tego nie ma ono żadnej pewności, że jest dobre, potrzebne, kochane i chciane. Szuka ono miłości ze strony rodziców, pragnie, aby byli z niego zadowoleni, ale jednocześnie oczekuje od nich pomocy i zapewnienia mu spokoju i szczęścia.

                    Nie tylko między matką i dziećmi, ale również między ojcem a dziećmi pojawiają się subtelne związki: miłości i nienawiści, radości i niepokoju. Od matki dziecko oczekuje miłości, a od ojca …….

            Wstęp wolny (czwartek 10.00-12.00)
            ------------------------------------------------------------------

            18 czerwca 2015 r 
            Sprawność fizyczna młodej mamy
            Spotkanie z Anną Klicką - fizjoterapeutką
                  


             

            Szanowne Mamy,
            zbliża się okres wakacyjny i jednocześnie szansa na przyjrzenie się swojej kondycji fizycznej. Zapraszamy na spotkanie z fizjoterapeutką, z którą  porozmawiamy o sprawności fizycznej. Zachęcamy do przybycia w wygodnym stroju, tak by móc w praktyce nauczyć się kilku ćwiczeń , które pomogą usprawnić naszą kondycję fizyczną.
            Czy będąc w ciąży, a może już po porodzie:
             
            ·         odczuwasz bóle kręgosłupa?
            ·         masz napięte i bolesne mięśnie w okolicy szyi, barków, pleców, nóg?
            ·         po dłuższym staniu, spacerze czy zakupach bolą Cię kostki, kolana, biodra?
            ·         masz bóle w z przodu lub z tyłu miednicy?
            ·         miewasz promieniujące bóle wzdłuż nogi (rwę kulszową)?
            ·         odczuwasz drętwienia palców?
            ·         masz obrzęknięte ręce lub nogi?
                            ·         chciałabyś poprawić swą ogólną kondycję czy sylwetkę?
            ·         nie podoba Ci się Twój brzuch czy postawa?
            ·         chciałabyś poćwiczyć, lecz jednocześnie być z dzieckiem?
            ·         masz inne dolegliwości, które utrudniają Twoje funkcjonowanie jako mamy (z dzieckiem “w brzuchu” lub “na ręku”)?
            ·         … warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty
            Wstęp wolny  10.00-12.00

            -----------------------------------------------------------

            11 czerwca 2015 r. 

            Rozwój mowy

            - przygotowanie materiałów (książeczek, filmików) do ćwiczeń z małymi dziećmi.

            Spotkanie z logopedą - Edytą Żebrowską.

            Porozmawiamy o rozwoju mowy u dzieci, o tym jak świadomie na niego wpływać. Dowiemy się, na jakie objawy można przymknąć oko, a z jakimi udać się do specjalisty. Zapoznamy się z grami i zabawami stymulującymi rozwój mowy.            Wstęp wolny  10.00-12.00

            -----------------------------------------------------------
            28 maja 2015 r

            Wakacje z dzieckiem


            Szanowne Mamy,

            wakacje już tuż, tuż. Część z Was zapewne ma już pomysł na wyjazd - a część jeszcze się zastanawia. Dlatego zapraszamy na najbliższe spotkanie, podczas którego porozmawiamy o wakacyjnym wypoczynku. Wymienimy się ciekawymi pomysłami na wyjazdy. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób przygotować się na wyjazd i o tym, co warto ze sobą zabrać. Podpowiemy jak organizować wypoczynek w ciągu dnia, by było ciekawie i dla dziecka, i dla rodzica.

            Natomiast jeśli nie mamy możliwości wyjechania i zostajemy w Warszawie - podpowiemy jak w mieście można ciekawie spędzić czas z dzieckiem.


            Wstęp wolny  10.00-12.00

            -----------------------------------------------------------
             14 maja 2015 r

            Szanowne Mamy, zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mam 14 maja (czwartek 10.00-12.00), podczas którego porozmawiamy o zagadnieniach związanych z powrotem mamy do pracy.


            Powrót mamy do pracy

            Zostałam mamą -  Co dalej?

            • Dlaczego nie zawsze udaje się powrót do wcześniejszego miejsca pracy?
            • Dlaczego Matki to wartościowi pracownicy?
            • Plan działania jako podstawa sukcesu.
            Różne sposoby poszukiwania pracy

            •  Internetowe serwisy rekrutacyjne
            •  Newsletter
            •  Agencje doradztwa personalnego
            •  Agencje pracy tymczasowej
            •  Śledzenie ogłoszeń prasowych
            •  Internet jako narzędzie do budowy sieci kontaktów - networking
            •  Bezpośredni kontakt z firmami
            •  Tworzenie własnej siatki kontaktów
            •  Inne            Postaramy się również omówić następujące tematy:


            ·       Jak napisać CV?

            ·       Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej?

            ·       Jak zachowywać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

            ·       Najczęściej popełniane błędy podczas rozmów kwalifikacyjnych.

            ·       Przykłady pytań zadawanych podczas rozmów kwalifikacyjnych kandydatom.

            ·       Przykłady pytań, które Ty możesz zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.


            Spotkanie poprowadzi: Danuta Mularczyk - specjalista ds. rekrutacji w dużej polskiej firmie IT; wcześniej konsultant w firmie rekrutacyjnej; obecnie mama Hani i Krzysia.
             Wstęp wolny 10.00-12.00

            ------------------------------------------------------------------------------------------
              7 maja 2015 r


            O CHUSTOWANIU                „Z czym kojarzysz noszenie? Z bliskością, czułością… a z czym kojarzy je twój Maluszek? Z poczuciem bezpieczeństwa, które wyniósł z łona mamy.            Chusta pozwoli Wam kontynuować to wszystko. Poprawnie zawiązana chusta zadba o prawidłowy rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych dzieciątka, odciąży Twój, uwolni ręce Mamy/Taty…


            Możesz pozwolić sobie na spokojne ugotowanie obiadu/przygotowanie pysznego deseru Mężowi/Żonie, no i rzecz jasna – starszym pociechom.


            Twoja bliskość to dobry grunt dla dojrzewania emocjonalnego Maluszka. Redukujesz poczucie strachu (“gdzie jest Mamaaaa??”), stresu, dozujesz wrażenia. Razem możecie odkrywać świat, uczyć się siebie wzajemnie. Dla chustowych rodziców nie ma ograniczeń! Nie straszna pogoda, wejście po stromych schodach i takie tam inne dziwne rzeczy.


            Poświęcę Wam czas, aby opowiedzieć o rozwoju Maleństwa w pierwszym roku jego życia. Porozmawiamy o bezpieczeństwie dzieciątka w chuście. Wspólnie przeanalizujemy korzyści wypływające z noszenia w chuście, zarówno dla Maluszka jak i Ciebie.”


            Spotkanie poprowadzi: Aleksandra Filipiuk - doradca noszenia w chuście ClauWi®

            Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------------------

              30 kwietnia 2015 r

            Etykiety Żywnościowe – jak je czytać?              Tym razem dietetycy ze Stacji Wellness wezmą pod lupę produkty spożywcze. Razem z nimi nauczymy się czytać oraz interpretować informacje zawarte na etykietach żywności. Dowiecie się na co szczególnie warto zwracać uwagę czytając składy produktów spożywczych. Są to zajęcia praktyczne, dlatego prosimy, weźcie ze sobą to co najczęściej pojawia się na Waszych stołach oraz to, co kupujecie do jedzenia swoim pociechom.


            Prowadzenie: dietetycy ze Stacji Wellness

            Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------------------


            23 kwietnia 2015 r. 

            Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla  dziecka?

            W Polsce zgodnie z Kodeksem Drogowym każde dziecko przed ukończeniem 12. roku życia, musi być przewożone w foteliku samochodowym. Dlatego w wyprawce Waszego dziecka akurat tego urządzenia nie może zabraknąć, szczególnie jeśli jesteście rodziną zmotoryzowaną. Ale czy wiecie jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka? Podczas spotkania porozmawiamy o kwestiach związanych z bezpiecznym przewozem dzieci. Różnice w anatomii dorosłego człowieka i dziecka sprawiają, że standardowe pasy bezpieczeństwa używane w samochodach nie stanowią dla najmłodszych odpowiedniej ochrony. Sprzęt musi być odpowiednio dobrany do wagi, wzrostu i wieku dziecka.

            Spotkanie poprowadzi: 
            Mateusz Filipiuk– z wykształcenia grafik, z pasji fotograf, z poczucia misji społecznej inspektor fotelików samochodowych dla dzieci. Prywatnie mąż jednej żony i ojciec trojga dzieci.

            Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------------------

            26 marca 2015 r.
            Zapraszamy na spotkanie do Klubu Mam, na którym porozmawiamy o zmianach i rozwoju w naszym życiu. Przechodząc z dzieckiem przez burzliwe skoki rozwojowe, obserwując spektakularne nabywanie nowych umiejętności często nie zauważamy, że my też zmieniamy się i rozwijamy. Wraz z nami zmienia się też nasz związek i nasza rodzina. Każda zmiana wiąże się z kryzysem, a każdy kryzys może otwierać nowe możliwości i szanse.
            Spotkanie poprowadzi: psycholog kliniczny – Grażyna Opara - Karasiewicz
            Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------------------
             19 marca 2015 r.

            Zapraszamy na najbliższe spotkanie Klubu Mam, podczas którego przyjrzymy się bliżej metodzie bajkoterapii.


            czwartek 10.00-12.00
            Bajkoterapia to metoda, którą wykorzystuje się do pracy z dziećmi w wieku żłobkowo-przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bajkoterapia pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Wykorzystuje się odpowiednio dobrany tekst. Dzięki temu w psychice dziecka pojawia się pozytywne myślenie, dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Bajki terapeutyczne pokazują jak trzeba sobie radzić i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Sprawiają, że dzieci zaczynają rozumieć świat, w którym żyją, przestają czuć się samotnie.
            Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------------------

            12 marca 2015 r.
            Z okazji Dnia Kobiet - spotkanie z brafitterką.

            Ponad 80 % kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Miliony kobiet nie czują komfortu podczas noszenia bielizny ze względu na nieodpowiednie jej dopasowanie. Często kobiety nie wiedzą „na co zwracać uwagę przy doborze bielizny”. Osoba zajmująca się zawodowo prawidłowym doborem biustonosza to brafitterka. Tak samo jak krawcowa czy gorseciarka, brafitterka ustala wymiary kobiety, na którą będzie dopasowywany biustonosz. Następnie, na podstawie wymiarów, ocenia wstępnie jaki rozmiar będzie potrzebny i pokazuje jak biustonosz powinien podtrzymywać biust.
            Co kobieta może zyskać dzięki odpowiedniemu dopasowaniu?
            • Większą wygodę;
            • Zmniejszenie ryzyka związanego ze zwiotczeniem piersi;
            • Prawidłową postawę ciała;
            • Większą pewność siebie – gdy czuje się lepiej, wygląda lepiej!

            Spotkanie poprowadzi: Bożenna Zarzycka reprezentująca sklep z bielizną przy  ul. Bohaterów Warszawy 45 (przy stacji w Ursusie).

             Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------------------
             26 lutego 2015 r.
            Dzieci w rodzinie -
            Szczęście i radość kontra zmęczenie i kryzys

            Świeżo upieczonym rodzicom często trudno znaleźć czas na sen czy kąpiel, a co dopiero na wyjście do kina we dwoje. Warto jednak zdobyć się nawet na duży wysiłek, by zadbać nie tylko o malucha, ale także o swoje potrzeby. A co gdy mamy już kilkoro dzieci?

            Kiedy narodziny dziecka oznaczają kryzys dla rodziny? Zawsze, jeśli kryzys zdefiniujemy, jako wielką zmianę. Wszelkie życiowe rewolucje są trudne, nawet, jeśli tak jak w przypadku narodzin dziecka, wiąże się z nimi wielka radość. Przecież oprócz niej noworodek przynosi rodzicom także utratę niezależności, z którą nie tak łatwo się pogodzić.
            Zapraszamy na najbliższe spotkanie, podczas którego porozmawiamy o różnych formach wsparcia przeciążonej mamy.
             Wstęp wolny 10.00-12.00

            ------------------------------------------------------------------------------------------

            19 lutego 2015 r. 
            Bunt dwulatka
            Wraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia wiele mam oddycha z ulgą: maluch zaczyna chodzić, staje się coraz bardziej samodzielny i nie jest już tak absorbujący, jak niemowlę. Niestety, po kilku tygodniach względnego spokoju może okazać się, że bardzo pogodne i wesołe dotąd dziecko zaczyna sprawiać problemy: pojawiają się niekontrolowane wybuchy złości, histeryczne płacze i krzyki, a nawet przejawy agresji wobec innych – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pojawia się wówczas pytania jak reagować i co się dzieje z moim dzieckiem. Zapraszamy na najbliższe spotkanie, podczas którego zapoznamy się bliżej z tematem „buntu dwulatka”.
            Spotkanie poprowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, terapeuta

            Wstęp wolny 10.00-12.00

            ------------------------------------------------------------------------------------------

            12 lutego 2015 r.


            Wykład: „Czysta woda zdrowia doda”

            Co to znaczy, że woda jest czysta? To, że wodę trzeba pić i że jest lepsza od napojów gazowanych każdy wie. Spotkanie jednak uwzględni inne aspekty. Powiemy:
            • jak ważna jest woda dla naszego organizmu,
            • jaką wodę pić w dzisiejszych czasach,
            • czym kierować się przy zakupie wody, 
            • czy filtry o odwróconej osmozie to moda czy konieczność,
            • a przede wszystkim, jak nie dać nabić się w butelkę, w całym tym "biznesie wodnym".
            Spotkanie poprowadzi: Beata Michoń

            Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------------------

            5 lutego 2015 r.

            „ Moje pieniądze – moja przyszłość”

            Zapraszamy na najbliższe spotkanie czwartkowe do Klubu Mam. Podczas spotkania porozmawiamy o planowaniu domowego budżetu i zabezpieczaniu finansowo swojej przyszłości. Podpowiemy jak inwestować odłożone pieniądze.
            A z racji ostatnich wydarzeń porozmawiamy również o kredytach walutowych.

            Kredyt we frankach szwajcarskich- co dalej?


            Spotkanie poprowadzi: Ewa Migo

            Wstęp wolny 10.00-12.00

            ------------------------------------------------------------------------------------------


            29 stycznia 2015 r. 

            Przedszkole, żłobek dla mojego malucha.
            Kilka słów o dylematach związanych z wyborem?


                 Twoje dziecko skończyło trzy lata, chcesz wybrać mu przedszkole. To trudna decyzja i trzeba ją podjąć niebawem. Większość przedszkoli prywatnych przyjmuje już zgłoszenia. Natomiast w przedszkolach państwowych rekrutacja rusza w marcu. Jak wybrać przyjazne przedszkole?
                  A może zastanawiasz się nad wyborem żłobka?
                  Bez względu na to, czy myślimy o przedszkolu lub żłobku publicznym, czy prywatnym, warto mu się uważnie przyjrzeć. Ważniejsze od tego, żeby było blisko domu i w miłej okolicy, są atmosfera jaka w nim panuje i umiejętności nauczycielek. Sprawdźmy czy odpowiada nam sposób, w jaki opiekunowie odnoszą się tu do dzieci, jak prowadzą zajęcia. Zwróćmy uwagę, jak rozwiązują problemy…
            Zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mam.
            Wstęp wolny 10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------------------------------
            22 stycznia 2015 r.
            Zabawki dla mojego dziecka
             
            Zapraszamy na najbliższe czwartkowe spotkanie do Klubu Mam, podczas którego porozmawiamy o zabawkach naszych pociech.
            Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa, wpływającym na rozwój dziecka, jego osobowość i zainteresowania, od kołyski aż po wiek szkolny. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie zabawek do wieku dziecka. Jakie zabawki najlepiej oddziałują na niemowlęta? Co sprawi dużą radość 2-3 latkowi a co przedszkolakowi? Czy dziecko w wieku szkolnym nadal powinno się bawić? Jeśli tak, to czym?

            Wstęp wolny 10.00-12.00

            --------------------------------------------------------------------


            15 stycznia 2015 r.
            WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

            Drogie Mamy,
            zapraszamy na drugie spotkanie z Olą Zakrzewską - Murawą, tym razem spotkanie będzie dotyczyło podstaw fotografowania. Na ostatnim spotkaniu: warsztatach fotograficznych padła prośba o zorganizowanie spotkania, na którym zostaną omówione podstawowe zasady obsługi aparatu cyfrowego. Dlatego zapraszamy w najbliższy czwartek wszystkich chętnych rodziców, którzy marzą o robieniu świetnych i wyjątkowych zdjęć swoim pociechom. Podczas spotkania zapoznamy się z podstawowymi ustawieniami aparatu oraz zasadami wybierania tła i ustawiania obiektu. Będziemy ćwiczyć, dlatego prosimy o zabranie na spotkanie aparatów.

            Wstęp wolny 10.00-12.00
            -----------------------------------------------------------------------
            8 stycznia 2015 r.
            Sezon zimowy w pełni, czas zadbać o naszą odporność!

            Już 8 stycznia w Klubie Mam po raz kolejny gościmy dietetyków ze Stacji Wellness. Tym razem tematem spotkania będzie odporność. I nie będzie to kolejna pogadanka, z cyklu jedz czosnek, pij herbatę z miodem czy ubieraj się ciepło. Owszem, powiemy o takich rzeczach, bo ideą Stacji Wellness jest poprawianie stanu zdrowia w sposób naturalny i za pomocą żywności.

            Jednakże, w czasie tego spotkania, skupimy się na tym skąd właściwie bierze się nasza odporność, co już teraz u siebie i u swoich najbliższych możemy zrobić, żeby czuć się lepiej i nie chorować. A może właśnie po tym spotkaniu zaliczycie pierwszy sezon bez grypy, kaszlu czy kataru u siebie i najmłodszych.
            Zapraszamy! Przyjdźcie koniecznie, jeśli interesuje Was temat naturalnego wspomagania zdrowia, a na samą myśl o lekach, przychodniach i zarwanych nocach włosy stają Wam dęba na głowie.
             
            Wstęp wolny 10.00-12.00
            -----------------------------------------------------------------------
            18 grudnia 2014 r.

            Szczęśliwe dziecko

            (metody uspakajania krzyczącego malucha)            Zapraszamy na najbliższy Klub Mam - tym razem proponujemy film, podczas którego poznamy sposoby dr Harveya Karpa na uciszenie rozwścieczonych kilkulatków. Mały złośnik potrafi naprawdę dać rodzicom w kość: płacząc, krzycząc, rzucając się na podłogę w miejscach publicznych. Czy coś można zmienić? Nie można – trzeba! Okazuje się, że uspokojenie krzyczącego dziecka nie musi być takie trudne. Zapoznamy się z metodami proponowanymi przez   dr Harveya Karpa. Stosując proponowane przez niego metody rodzice uczą się, jak lepiej rozumieć dziecko i w końcu sprawić, by zechciało posłuchać mamy i taty.


            Wstęp wolny 10.00-12.00


            ---------------------------------------------------------------------------------------

            11 grudnia 2014 r. 
            Warsztaty fotograficzne
            Spotkanie z fotografem
             Aleksandrą Zakrzewską - Murawą
             ... mamą - fotografem.


            Nasze maluszki tak szybko rosną, zmieniają się, że czasem tylko zatrzymana w kadrze chwila przywołuje obrazy, które z każdym dniem bezpowrotnie przemijają. Ciekawskie oczka, małe stópki, pierwsze minki, pulchniutkie delikatne i słodkie istotki, które nagle stały się centrum naszego świata.
            Fotografując je mamy niepowtarzalną okazję zapisać kilka ulotnych chwil z tego cudownego okresu. Utrwalić obraz wspomnienia wywołujący uśmiech, wzruszenie i ciepłe emocje.
            Prośba do mam – przynieście proszę swoje aparaty i kilka zdjęć swoich maluszków na płycie (pendrive) – nasza fotograf zerknie na nie fachowym okiem i podpowie jak można w przyszłości uzyskać jeszcze lepszy efekt.
            Wstęp wolny  10.00-12.00     
            --------------------------------------------------------------------------                                                     
            4 grudnia 2014 r. 
            Kosmetyki pod lupą


            Drogie Mamy,

            w najbliższy czwartek ponownie spotykamy się ze Stacją Wellness. Część z Was na pewno miała już okazję uczestniczyć w spotkaniach poświęconych żywieniu, lecz tym razem naszym tematem będą kosmetyki. Jak wiecie, Stacja Wellness, to miejsce, gdzie traktuje się ludzi holistycznie, dlatego nasze spotkania nie są tylko poświęcone żywieniu, ale również ekologii, zdrowiu i kosmetykom. I zgodnie z umową tym razem pod lupę weźmiemy kosmetyki, zarówno Waszych najmłodszych jak i Wasze. Poczytamy składy, wyjaśnimy czym jest SLS oraz parafina, zwrócimy uwagę na konserwanty i główne składniki oraz powiemy kilka słów o fluorze i aluminium. Nasza wielka prośba, weźcie ze sobą coś co używacie najczęściej - oliwkę, balsam, krem, dezodorant czy pastę.

            Do zobaczenia!

            Wstęp wolny  10.00-12.00 

            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

            27 listopada 2014 r.

            Przygotowania do świąt.
            Kalendarz adwentowy dla dziecka


            Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta.... już od jakiegoś czasu otaczają nas świąteczne dekoracje i piosenki, a reklamy zachęcają do kupowania prezentów czy robienia świątecznych zakupów. Co zrobić aby ten nadchodzący miesiąc nie był dla naszych dzieci jedynie czasem oczekiwania na choinkę pod którą znajdą prezenty. Zastanowimy się nad tym wspólnie, a potem każda będzie mogła wykonać kalendarz adwentowy, nie typowy, nie czekoladowy, a właśnie taki który dzień po dniu wprowadzi nasze dzieci w ten magiczny, cudowny czas. 

            Przynieście ze sobą (do wyboru): deseczkę, ramkę na zdjęcie, kawałek materiału itp, według inwencji, do których będziemy przyczepiać sznureczki z kopertami. 

            Prowadzi: Katarzyna Drabik
            Wstęp wolny  10.00-12.00 
            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
            20 listopada 2014 r. 
            Kilka słów o rehabilitacji kobiet w ciąży i po porodzie

            Czy będąc w ciąży, a może już po porodzie:            ·        odczuwasz bóle kręgosłupa?

            ·        masz napięte i bolesne mięśnie w okolicy szyi, barków, pleców, nóg?

            ·        po dłuższym staniu, spacerze czy zakupach bolą Ci kostki, kolana, biodra?

            ·        masz bóle w z przodu lub z tyłu miednicy?

            ·        miewasz promieniujące bóle wzdłuż nogi (rwę kulszową)?

            ·        odczuwasz drętwienia palców?

            ·        masz obrzęknięte ręce lub nogi?

            ·        chciałabyś poprawić swą ogólną kondycję czy sylwetkę?

            ·        nie podoba Ci się Twój brzuch czy postawa?

            ·        masz problem z nietrzymaniem moczu podczas kichania, kaszlu, dźwigania, skakania i innych czynności?

            ·        po cięciu cesarskim masz wrażliwą na dotyk, bolesną lub “wessaną” bliznę?

            ·        często pojawia Ci się zastój mleka w piersi?

            ·        chciałabyś poćwiczyć, lecz jednocześnie być z dzieckiem?

            ·        masz inne dolegliwości, które utrudniają Twoje funkcjonowanie jako mamy (z dzieckiem “w brzuchu” lub “na ręku”)?

            ·        … warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty


            Spotkanie poprowadzi: mgr fizjoterapii Anna Klicka

            Wstęp wolny  10.00-12.00 
            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
            13 listopada 2014 r.

             WYKŁAD O GLUTENIE

                                             
                                     
            - Jak myślicie, czy jedzenie BEZ GLUTENU to kolejna moda?
            - A może to kolejna dieta CUD?
            - Skąd u ludzi taki nałóg jedzenia produktów pszennych, czy to tylko wygoda, czy coś jeszcze o czym nie ma pojęcia większość lekarzy oraz dietetyków?
            - Czy rodzice dobrze robią, że zamiast cukierka lub jakiejś innej słodyczy, dają dziecku bagietkę lub drożdżówkę?
            - Czy choroby skórne jak trądzik, trądzik różowaty, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry mogą wynikać z tego co wkładamy do ust?
            - Na wykładzie uzyskacie informacje czym zastąpić pieczywo!
            - Oraz o tym w jaki sposób pozbyć się problemów skórnych między innymi takich jak atopowe zapalenie skóry, bo przecież dermatolodzy mówią, ze trzeba brać sterydy i żyć z tym do końca życie.
            - NIEEEEEE!!!! Nie trzeba i o tym będziemy mówić.
            Prowadzenie: Stacja Wellness to miejsce, w którym postrzegamy ludzi holistycznie. Zajmujemy się odżywaniem, aktywnością fizyczną, pielęgnacją twarzy i ciała, kosmetyka antycellulitowa,  a najnowsza nasza usługa to różnego rodzaju masaże oraz rehabilitacja kinezyterapeutyczna.
             Wstęp wolny  10.00-12.00 
            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
            6 listopada 2014 r.
            Pierwsza Pomoc Pediatryczna

            Zapraszamy na spotkanie dotyczące pierwszej pomocy pediatrycznej w ramach Klubu Mam. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób, jednak w przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej. Jak udzielić pomocy dziecku w nagłych wypadkach? Jak pomóc noworodkowi, gdy się zadławi lub zatruje? Jak przeprowadzić resuscytację na takim małym człowieku? Na najbliższych czwartkowych warsztatach odpowiemy na te pytania.
            Prowadzenie: Jan Stachurski – ratownik medyczny, pracownik pogotowia ratunkowego w Grójcu. Pasjonat ratownictwa, autor kilku publikacji naukowych z tej dziedziny. Vice-dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Od wielu lat instruktor harcerski ZHR.
            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
            
            30 października 2014 r.
            Śmierć kogoś bliskiego – jak pomóc sobie i dziecku przeżyć stratę.


            Drogie mamy, zbliża się czas, w którym szczególną pamięcią otaczamy osoby bliskie, które zmarły. Zapraszamy na najbliższe spotkanie do Klubu Mam, podczas którego poruszymy trudną tematykę śmierci i rozstań z bliskimi. Zastanowimy się, w jaki sposób możemy pomóc sobie i swoim dzieciom przygotować się na śmierć osób bliskich z naszej rodziny czy grona przyjaciół. Porozmawiamy również o tym, jak można radzić sobie ze stratą - czyli przeżyć żałobę i podtrzymać pamięć o osobach bliskich, które odeszły.

            Wstęp wolny  10.00-12.00 
            ------------------------------------------------------------------------
             
            23 października 2014 r.
            Moje pieniądze – moja przyszłość 
            Zapraszamy na najbliższe czwartkowe spotkanie do Klubu Mam. Porozmawiamy o planowaniu budżetu domowego, łataniu dziur i odkładaniu na czarną godzinę.


            1.Planowanie finansowe w życiu osobistym.

            - Na czym polega planowanie finansowe i jak można wykorzystać to         narzędzie w życiu          codziennym.
            - Zarządzanie finansami domowymi - teoria, praktyka, inspiracje.   
            -  Czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę?
            -  Metody i techniki budowania niezależności finansowej.
             
            2.Kredyty hipoteczne - jak wygrać z kredytem?
             
            - Co można zrobić z kredytem już dzisiaj oraz jak spłacić go szybciej?  

            Spotkanie poprowadzi:
            Ewa Migo

            3. System emerytalny - co nas czeka?

             - Prawdy i mity o systemie emerytalnym?  
            4.Świadomość finansowa w Polsce na tle Europy.

            - Czego boimy się najbardziej a nie wiemy kogo się zapytać?

            - Oszczędności - kiedy pracują na nas?- Jak odróżnić reklamę od faktów.

            5. Inwestowanie - gdzie i jak inwestować w obecnej sytuacji?
             
            6.Programy oszczędnościowe - jak zarabiać w kryzysie?


            Wstęp wolny  10.00-12.00 
            ------------------------------------------------------------------------
            16 października 2014 r.
            Dziecko w świecie trudnych emocji.
            Rozwój emocjonalno-społeczny małego dziecka


            Każde małe dziecko najpierw spontanicznie wyraża swoje uczucia, bez żadnych zahamowań i w każdym miejscu. Dopiero stopniowo postrzega swoje uczucia w spokojnym kontekście.
            Krok po kroku uczy się podczas procesu emocjonalnego dojrzewania, jak kontrolować gwałtowne fale uczuć i jak skierować je na konstruktywne, społecznie akceptowane tory. Takie sterowanie sobą to często kwestia ułamków sekundy. Jeśli w tym krótkim czasie nie rozpoznamy, że na przykład smutek albo złość są nie na miejscu, wtedy nasze uczucia mogą nabrać własnej dynamiki i przytłoczyć nas swoim ciężarem. Zapraszamy na spotkanie dotyczące rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci.
            Warsztaty prowadzi: Krystyna Łuczak – pedagog, trener Treningu Zastępowania Agresji (ART – Aggression Replacement Training), terapeuta SI
            Wstęp wolny  10.00-12.00 
            ------------------------------------------------------------------------

            9 października 2014 r.
            Dlaczego diety nie działają

            Wykład "Dlaczego diety nie działają", to wprowadzenie i prezentacja  naszych niekonwencjonalnych metod pracy. W czasie wykładu zaprezentujemy znane diety, pokażemy jak wygląda praca trenera od zmiany nawyków żywieniowych, a przede wszystkim porozmawiamy o podstawach zdrowego żywienia. Zwrócimy również uwagę na to co trzeba zrobić by diety zadziałały.
            Prowadzenie: Stacja Wellness to miejsce, w którym postrzegamy ludzi holistycznie. Zajmujemy się odżywaniem, aktywnością fizyczną, pielęgnacją twarzy i ciała, kosmetyka antycellulitowa, a najnowsza nasza usługa to różnego rodzaju masaże oraz rehabilitacja kinezyterapeutyczna. Uczymy czytania i rozumienia etykiet, chodzimy razem na zakupy. Pomagamy ludziom zmienić rozmiar (zarówno schudnąć jak i przytyć), ale nie stosujemy diet tylko uczymy prawidłowego odżywania. Dzięki temu, efekty, które uzyskują nasi klienci są trwałe, a oni już do końca życia wiedzą, co jeść i dlaczego, a czego unikać jak ognia. Pracujemy na nawykach żywieniowych, co powoduje, że na rynku ofert warszawskich jesteśmy unikatowi.
            Nasza oferta jest skierowana do wszystkich - zapracowanych, młodych, mam  z dziećmi, osób z problemami zdrowotnym, sportowców, itd..  Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby poprawić jakość Waszego życia i zdrowia.
            Wstęp wolny  10.00-12.00 
            ------------------------------------------------------------------------
            2 października 2014 r.
            Planowanie i organizacja eventów

            Drogie mamy, jeśli zdarza Wam się wpadać w niepokój związany ze zbliżającymi się urodzinami, uroczystościami rodzinnymi i wyjazdami, zapraszamy na spotkanie, podczas którego zapoznacie się z metodami planowania i organizowania takich wydarzeń.
            Uniwersalne metody planowania oraz zasady organizacji, z których warto korzystać, aby nie zarwać nocy tuż przed; nie zapomnieć o niczym ważnym; uniknąć zbędnego stresu i zbytecznych wydatków. Na przykładzie: urodzin dla dziecka, weekendowego wypadu, uroczystości rodzinnej. 

            Spotkanie poprowadzi: Katarzyna Drabik - absolwentka SGH, projekt manager, certyfikaty: PMBOK, Prince2, Międzynarodowe certyfikaty w zakresie zarządzania projektami.

            Wstęp wolny  10.00-12.00 

            ------------------------------------------------------------------
            25 września 2014 r.

            Wyznaczanie i skuteczne osiąganie celów 

            Droga Mamo! Drogi Tato!
            Jeśli planujesz: powrót do pracy, znalezienie pracy, założenie firmy, naukę obcego języka albo masz inny cel związany z codziennymi obowiązkami a chcesz przygotować konkretny plan i potrzebujesz motywacji do działania to przyjdź na szkolenie:

             W trakcie szkolenia:
            • nauczysz się prawidłowo wyznaczać cele i priorytety
            • wykonasz kilka ćwiczeń związanych z wyznaczaniem celów
            • dowiesz się, co pomaga w osiąganiu celów

            Szkolenie prowadzi: Monika J. Wiergiles, trenerka z 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami w obszarze obsługi klienta, absolwentka Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, założycielka Klubu Mam w Brwinowie. Prowadzi w Milanówku warsztaty rozwojowe dla kobiet pod nazwą: Kobiece Wieczory i konsultacje indywidualne z zakresu pracy na celach. Fascynuje ją człowiek i inspirowanie do zmian. Prywatnie – żona i mama Helenki i Zosi.

             Wstęp wolny  10.00-12.00 
            -----------------------------------------------------------------------
            11 września 2014 r.
            10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców         

            „Nie ma rodzica, który nie popełnia błędów.
            Cała sztuka w tym - by popełniać ich jak najmniej.”
            Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, jak my rodzice możemy budować zdrową, pełną miłości i szacunku relację z dzieckiem, przy jednoczesnym przekazywaniu dziecku norm, zasad i poszanowania dla granic. Każdy rodzic stara się jak najlepiej wychować swoje dziecko. Chce nauczyć dziecko właściwych zachowań, przekazać mu zasady i reguły, które panują w społeczeństwie. Jednak większość rodziców popełnia błędy, które w mniejszym lub większym stopniu mogą wpływać na rozwój dziecka. Nie wszyscy rodzice pamiętają, że pokazanie dziecku co jest dobre, a co złe nie polega na stosowaniu jedynie zakazów i nakazów. Warto zadać sobie od czasu do czasu pytanie, jaki my - rodzice dajemy przykład swojemu dziecku i przyjrzeć się swojemu zachowaniu. Zapraszamy na warsztat, podczas którego podpowiemy jak unikać błędów rodzicielskich. Postaramy się udowodnić, że da się stosować metody oparte na szacunku do dziecka - na co dzień, a nie tylko omawiać na warsztatach.
            Prowadzi: Krystyna Łuczak, pedagog.

             Wstęp wolny  10.00-12.00
            ------------------------------------------------------------------
            4 września 2014 r.
            Pierwsze spotkanie powakacyjne. Witamy nowe mamy z dziećmi.

            SZANOWNE MAMY ZAPRASZAMY NA PIERWSZE SPOTKANIE PO WAKACJACH.
            Zachęcamy również do zapraszania swoich sąsiadek, koleżanek z okolic Ursusa, które spodziewają się dziecka albo są już mamami i aktualnie przebywają na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych. Podczas naszego spotkania:

            - sprawdzimy jak bardzo urosły nasze dzieci przez wakacje,
            - zapoznamy się z nowymi mamami i dziećmi,
            - omówimy również sprawy organizacyjne - czyli zaplanujemy tematy spotkań w Klubie Mam.
              
            „Klub Mam to miejsce przyjazne każdej mamie. To miejsce, gdzie mogą spotkać się mamy razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty czy kawy, poczytać książkę czy nauczyć się czegoś nowego na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem. Spotkania w Klubie Mam są bezpłatne.”
            Wstęp wolny  10.00-12.00
            ----------------------------------------------------------------------

            Brak komentarzy:

            Prześlij komentarz