Sposób funkcjonowania Klubu i zasady ogólne
Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Ursusie przy ul. Walerego Sławka 2 (działający w ramach Stowarzyszenia Przymierze Rodzin z siedzibą przy ul. Nowogrodzkiej 51, 00-695 Warszawa NIP: 526 16 49 699, REGON: 012029081) to miejsce przyjazne każdej mamie, tatusiowi, babci czy dziadkowi, opiekunowi oraz każdemu dziecku, które do nas przychodzi.
Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej to Klub rodziców, opiekunów i ich dzieci. Stawiamy tu głównie na rozwój dziecka oraz rodzica, opiekuna. To miejsce, gdzie mogą spotkać się rodzice razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty lub kawy, poczytać książkę lub nauczyć się czegoś na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem.
Rodzice, którzy chcą należeć do Klubu wypełniają formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny online i na miejscu w biurze (pokój 106).
Prowadzimy zarówno zajęcia odpłatne jak i nieodpłatne. Aktualny cennik zajęć znajduje się na naszej stronie internetowej: https://klubirs.blogspot.com w zakładce: grafik.
Na zajęcia klubowe obowiązują zapisy. Rodzice zgłaszają chęć uczestnictwa pocztą elektroniczną na adres: klubirs@gmail.com, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.
Na zajęcia zapisujemy się rozważnie: upewniamy się, że w dniu zajęć nie mamy innych planów. Informujemy o ewentualnej rezygnacji z udziału w zajęciach: nie blokujemy miejsca, z którego mogłaby skorzystać inna chętna osoba.
Nie spóźniamy się na zajęcia i warsztaty– szanujemy czas własny i innych.
Na spotkania w Klubie przychodzimy zdrowi: dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci.
Rodzice i opiekunowie dzieci do lat 3 uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem oraz biorą czynny udział w zabawie. W czasie wspólnych zabaw nie używamy telefonów komórkowych: rozprasza to grupę oraz dzieci. Rodzice dzieci starszych (powyżej 3 roku życia) podczas zajęć przebywają na terenie placówki.
Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo swojego dziecka dbamy osobiście, a o bezpieczeństwo wszystkich dbamy razem. Zwracajmy uwagę na to, co mogłoby być niebezpieczne i reagujemy od razu. Każdy z rodziców decydując się na uczestnictwo w spotkaniach bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zachowanie swojego dziecka.
Miejmy oczy wkoło głowy – przesuwając krzesła albo otwierając drzwi sprawdzajmy, czy ktoś za nimi nie siedzi. Zanim postawimy gdzieś kubek z gorącą herbatą upewnijmy się czy jest to bezpieczne miejsce.
Jeśli widzimy, że jakieś dziecko zachowuje się w sposób, który może być niebezpieczny – kulturalnie i stanowczo zwracamy mu uwagę, a potem rozmawiamy z jego rodzicami.
Jemy i karmimy dzieci w kuchni/sala 109. Zapraszamy do korzystania z kuchenki mikrofalowej. Sprzątamy po sobie.
Niemowlę można nakarmić piersią w sali 107 (Pokój dla Mamy).
Dziecko przewijamy na przewijaku dostępnym w szatni (sala 108). Prosimy o zabieranie ze sobą zużytych pieluch z "grubszą zawartością" ze względu na słabą wentylację budynku. Dziękujemy!
Przebieramy się w szatni i wszyscy zmieniamy obuwie. Do sali zajęciowej zawsze wchodzimy bez butów. Zachęcamy do przynoszenia kapci i korzystania z nich na terenie Klubu – dzięki temu śmiało będzie można puścić raczkującego malucha na podłogę.
Po zakończonej zabawie w świetlicy lub po zajęciach sprzątamy wspólnie zabawki i salę. W świetlicy nie jemy, nie pijemy i nie karmimy dzieci.
Staramy się o to, by Klub był miejscem przyjaznym, ale stosujemy zasadę ograniczonego zaufania! Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy zaginione czy skradzione na terenie Klubu.
Jeśli mamy książki, które już przeczytaliśmy i chcemy się nimi podzielić – przynosimy je do Biblioteczki Klubu. Jeśli chcemy wypożyczyć książkę z biblioteczki – wpisujemy się na listę. Nie przetrzymujemy książek dłużej, niż jest to konieczne, chcemy, by skorzystało z nich jak najwięcej osób.
II. Płatności i sposób organizacji zajęć
Opłaty za zajęcia regulujemy przelewem w terminie do 29 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc zajęć. Odchodzimy od płatności gotówkowych realizowanych na miejscu, w biurze.
Pracujemy tak jak szkoła: w ferie i w święta ustawowe mamy wolne od zajęć. Opłata za zajęcia pozostaje bez zmian, jest stała, zryczałtowana i obliczana na podstawie wszystkich zajęć odbywających się w roku szkolnym. Gdy zajęcia zostają odwołane z powodu niedyspozycji prowadzącego, wówczas pomniejszamy opłatę za następny miesiąc adekwatnie do liczby odwołanych zajęć.
Gdy zajęcia zostają odwołane z powodu niedyspozycji prowadzącego, wówczas pomniejszamy opłatę za następny miesiąc adekwatnie do liczby odwołanych zajęć.
W przypadku nieobecności nie przenosimy płatności na następny miesiąc, nieobecność zgłoszoną minimum na 24 godziny przed zajęciami można odrobić korzystając z innych zajęć niż te, na które uczęszczamy regularnie. Zachęcamy do każdorazowego zgłaszania nieobecności, by zyskać możliwość odrobienia zajęć.
Chcąc odrobić nieobecność zgłaszamy się do biura po wejściówki na zajęcia realizowane w ramach odrobienia. Nieobecności odrabiamy w terminie 2 tygodni od dnia powrotu na zajęcia.
Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w przypadku trudnej sytuacji finansowej - istnieje możliwość ustalenia indywidualnej zniżki w opłatach.
Jeśli rodzeństwo uczestniczy razem w tych samych zajęciach, dla drugiego dziecka jest zniżka 30%, dla trzeciego 50% (z wyłączeniem TUSów).
Wprowadzamy zajęcia próbne, z których korzystamy, gdy dziecko uczestniczy w zajęciach po raz pierwszy. Płatność za zajęcia próbne należy uregulować w dniu zapisu. Odchodzimy od zajęć opłacanych jednorazowo.
Jeśli możecie w jakikolwiek sposób pomóc nam w tworzeniu Klubu –dajcie nam znać! Pomóc można na wiele sposobów: dyżury przy sprzątaniu, jako wolontariusz w otwieraniu świetlicy, przeprowadzając zajęcia i warsztaty, pomagając nam merytorycznie, materialnie, finansowo, informując nas o potrzebach, o tym, co należy zmienić. Jeśli macie jakieś przemyślenia, co do funkcjonowania Klubu, napiszcie nam o tym klubirs@gmail.com lub powiedzcie o tym komuś z naszego Zespołu.
Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Ursusie – TO MIEJSCE DO WSPÓŁTWORZENIA – serdecznością, uśmiechem i działaniem.
Obowiązują zapisy przez Formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtfU83PRTnEjMhOzz_y_wq4TWosDy47tCnE4p4upqudXmHsQ/viewform?usp=sharing
REALIZOWANE PROJEKTY:
"Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej"
"Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej 2013 (II edycja)".
"Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej 2014-2016 (III edycja)".
"Klub Rodzinny na BIS" 2016-2018
"Mamo, Tato! JESTEM!" 2018-2021
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz