Regulamin Klubu

W związku z Covid-19 prosimy opiekunów o dezynfekcję rąk przy wejściu do klubu. Przed zajęciami mierzona będzie temperatura, osoby dorosłe oraz dzieci z objawami infekcji nie będą mogły wejść na zajęcia. Zachęcamy do zakładania maseczek lub przyłbic.
Dbamy o bezpieczeństwo Państwa oraz dzieci, mamy wdrożone Procedury (dostępne do wglądu na miejscu), dezynfekujemy, wietrzymy oraz ozonujemy. Zapraszamy serdecznie.

1) Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Ursusie to miejsce przyjazne każdej mamie, tatusiowi, babci czy dziadkowi, opiekunowi oraz każdemu dziecku, które do nas przychodzi.

2) Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej to nie Klub Malucha – to Klub rodziców, opiekunów i ich dzieci. Stawiamy tu głównie na rozwój dziecka oraz rodzica, opiekuna. To miejsce, gdzie mogą spotkać się rodzice razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty lub kawy, poczytać książkę lub nauczyć się czegoś na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem.
W zajęciach rodzice i opiekunowie uczestniczą razem z dzieckiem.

3) Mama czy tato, który chce należeć do Klubu wypełnia formularz . Formularz  można wziąć i wypełnić w Klubie lub wypełnić w domu, a następnie przynieść do Klubu

4) Na zajęcia klubowe obowiązują zapisy. Rodzice zgłaszają chęć uczestnictwa pocztą elektroniczną na adres: klubirs@gmail.com , telefonicznie lub osobiście w Klubie.

5) Na spotkania warsztatowe obowiązują zapisy – informacja o sposobie zapisu znajduje się zawsze w opisie warsztatu. Zapisy na warsztaty wprowadzone są z kilku powodów – chcemy wiedzieć, czy są osoby zainteresowane warsztatem, by prowadzący czy prowadząca nie zastał pustej sali, albo czy nie zapisało się na warsztat zbyt wiele osób (nasze sale mają ograniczoną „pojemność” i przy zbyt dużej ilości osób komfort przeprowadzenia spotkania znacznie się zmniejsza –wolimy powtórzyć warsztat, na który jest duże zainteresowanie, by każdy mógł z niego skorzystać).

6) Na spotkania świetlicowe nie obowiązują zapisy – są to spotkania otwarte, przychodzimy, kiedy mamy ochotę i czas.

7) Spotkania w Klubie Mam są bezpłatne. W miarę aktualnych potrzeb zbierana jest składka na materiały do zajęć.

8) Zapisujemy się na warsztaty rozważnie, nie blokujemy miejsca. Jeśli wiemy, że nie weźmiemy udziału w jakimś warsztacie, na który jesteśmy zapisani – zgłaszamy informację na adres klubirs@gmail.com.
Pierwszeństwo w zapisach mają posiadacze Karty Młodego Warszawiaka

9) Nie spóźniamy się na zajęcia i warsztaty– szanujemy czas własny i innych.

10) Na spotkania w Klubie przyprowadzamy tylko zdrowe dzieci – chore dziecko zarazi inne dzieci.

11) Jeśli jesteśmy pierwszy raz przedstawiamy siebie i swoje dziecko.

12) Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo swojego dziecka dbamy osobiście, a o bezpieczeństwo wszystkich dbamy razem. Zwracajmy uwagę na to, co mogłoby być niebezpieczne i reagujemy od razu. Każdy z rodziców decydując się na uczestnictwo w spotkaniach bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zachowanie swojego dziecka.
13) Miejmy oczy wkoło głowy – przesuwając krzesła albo otwierając drzwi sprawdzajmy, czy ktoś za nimi nie siedzi. Zanim postawimy gdzieś kubek z gorącą herbatą upewnijmy się czy jest to bezpieczne miejsce.

14) Jeśli widzimy, że jakieś dziecko zachowuje się w sposób, który może być niebezpieczny – kulturalnie i stanowczo zwracamy mu uwagę, a potem rozmawiamy z jego rodzicami.

15) Posilamy się i karmimy dzieci w kuchni/sala 109. Sprzątamy po sobie. 

16) Rodzice, opiekunowie i ich pociechy przebierają się w szatni i wszyscy zmieniają obuwie. Do sali zajęciowej zawsze wchodzimy bez butów. Zachęcamy do przynoszenia kapci i korzystania z nich na terenie Klubu – dzięki temu śmiało będzie można puścić raczkującego malucha na podłogę.

17) Po zakończonej zabawie w świetlicy lub po zajęciach sprzątamy wspólnie zabawki i salę.

18) Staramy się o to, by Klub było miejscem przyjaznym, ale stosujemy zasadę ograniczonego zaufania! Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy zaginione czy skradzione na terenie Klubu.

19) Jeśli mamy książki, które już przeczytaliśmy i chcemy się nimi podzielić – przynosimy je do Biblioteczki Klubu. Jeśli chcemy wypożyczyć książkę z biblioteczki – wpisujemy się na listę. Nie przetrzymujemy książek dłużej, niż jest to konieczne, chcemy, by skorzystało z nich jak najwięcej osób.

20) Kontaktujemy się w Wami za pomocą stron www.klubirs.blogspot.com cotygodniowego newslettera oraz naszego profilu na Facebooku.

21) Jeśli możecie w jakikolwiek sposób pomóc nam w tworzeniu Klubu –dajcie nam znać ! Pomóc można na wiele sposobów: dyżury przy sprzątaniu, jako wolontariusz w otwieraniu świetlicy, przeprowadzając zajęcia i warsztaty, pomagając nam merytorycznie, materialnie, finansowo, informując nas o potrzebach, o tym, co należy zmienić. Jeśli macie jakieś przemyślenia, co do funkcjonowania Klubu, napiszcie nam o tym klubirs@gmail.com lub powiedzcie o tym komuś z naszego Zespołu.

22) Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Ursusie – TO MIEJSCE DO WSPÓŁTWORZENIA – serdecznością, śmiechem i działaniem.



OPŁATY KLUBOWE

1. Opłaty.  Prosimy o wpłaty do 29 dnia miesiąca poprzedzającego z góry na konto przelewem. Wpłata jest potwierdzeniem zapisu. W przypadku braku wpłaty lub braku informacji o nieobecności wykreślamy z listy. W  razie rezygnacji z zajęć prosimy o powiadomienie nas mailowo.

Przed rozpoczęciem zajęć prosimy o zgłoszenie się do biura (sala 106) w celu wypełnienia FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO oraz zgody na przetwarzanie danych.

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
ul. Nowogrodzka 51
00-695 Warszawa
nr konta 46 1090 1030 0000 0001 4657 0642 
z dopiskiem  rodzaj zajęć+ miesiąc, którego dotyczy opłata

W ramach opłaty miesięcznej wypadają średnio 4 zajęcia. Nie odliczamy jednorazowych nieobecności dziecka/rodzica na zajęciach. W przypadku dłuższych nieobecności prosimy o informację, rozliczamy indywidualnie.

2. Dni wolne. Pracujemy tak jak szkoła, czyli w ferie i w święta ustawowe mamy wolne od zajęć. Opłata za zajęcia pozostaje bez zmian- jest stała ryczałtowa, obliczona na podstawie wszystkich zajęć odbywających się w roku szkolnym.


Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji a chcesz korzystać z zajęć, powiedz nam o tym.


REALIZOWANE PROJEKTY

"Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej"
 "Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej  2013 (II edycja)".
"Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej  2014-2016 (III edycja)". 
"Klub Rodzinny na BIS" 2016-2018
"Mamo, Tato! JESTEM!" 2018-2021




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz