Regulamin Klubu

1) Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Ursusie to miejsce przyjazne każdej mamie, tatusiowi, babci czy dziadkowi oraz każdemu dziecku, które do nas przychodzi.


2) Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej to nie Klub Malucha – to Klub rodziców, opiekunów i ich dzieci. Stawiamy tu głównie na rozwój dziecka oraz rodzica, opiekuna. To miejsce, gdzie mogą spotkać się rodzice razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty lub kawy, poczytać książkę lub nauczyć się czegoś na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem.


3) Mama czy tato, który chce należeć do Klubu wypełnia formularz . Formularz  można wziąć i wypełnić w Klubie lub wypełnić w domu, a następnie przynieść do Klubu

4) Na zajęcia klubowe obowiązują zapisy. Rodzice zgłaszają chęć uczestnictwa pocztą elektroniczną na adres: klubirs@gmail.com , telefonicznie lub osobiście w Klubie.


5) Na spotkania warsztatowe obowiązują zapisy – informacja o sposobie zapisu znajduje się zawsze w opisie warsztatu. Zapisy na warsztaty wprowadzone są z kilku powodów – chcemy wiedzieć, czy są osoby zainteresowane warsztatem, by prowadzący czy prowadząca nie zastał pustej sali, albo czy nie zapisało się na warsztat zbyt wiele osób (nasze sale mają ograniczoną „pojemność” i przy zbyt dużej ilości osób komfort przeprowadzenia spotkania znacznie się zmniejsza –wolimy powtórzyć warsztat, na który jest duże zainteresowanie, by każdy mógł z niego skorzystać).


6) Na spotkania świetlicowe nie obowiązują zapisy – są to spotkania otwarte, przychodzimy, kiedy mamy ochotę i czas.


7) Spotkania w Klubie Mam są bezpłatne. W miarę aktualnych potrzeb zbierana jest składka na materiały do zajęć.


8) Zapisujemy się na warsztaty rozważnie, nie blokujemy miejsca. Jeśli wiemy, że nie weźmiemy udziału w jakimś warsztacie, na który jesteśmy zapisani – zgłaszamy informację na adres klubirs@gmail.com.
Pierwszeństwo w zapisach mają posiadacze Karty Młodego Warszawiaka

9) Nie spóźniamy się na zajęcia i warsztaty– szanujemy czas własny i innych.


10) Na spotkania w Klubie przyprowadzamy tylko zdrowe dzieci – chore dziecko zarazi inne dzieci.


11) Jeśli jesteśmy pierwszy raz przedstawiamy siebie i swoje dziecko.


12) Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo swojego dziecka dbamy osobiście, a o bezpieczeństwo wszystkich dbamy razem. Zwracajmy uwagę na to, co mogłoby być niebezpieczne i reagujemy od razu. Każdy z rodziców decydując się na uczestnictwo w spotkaniach bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zachowanie swojego dziecka.
13) Miejmy oczy wkoło głowy – przesuwając krzesła albo otwierając drzwi sprawdzajmy, czy ktoś za nimi nie siedzi. Zanim postawimy gdzieś kubek z gorącą herbatą upewnijmy się czy jest to bezpieczne miejsce.


14) Jeśli widzimy, że jakieś dziecko zachowuje się w sposób, który może być niebezpieczny – kulturalnie i stanowczo zwracamy mu uwagę, a potem rozmawiamy z jego rodzicami.


15) Posilamy się i karmimy dzieci w sali 109, 105. Sprzątamy po sobie. 


16) Rodzice, opiekunowie i ich pociechy przebierają się w szatni i wszyscy zmieniają obuwie. Do sali zajęciowej zawsze wchodzimy bez butów. Zachęcamy do przynoszenia kapci i korzystania z nich na terenie Klubu – dzięki temu śmiało będzie można puścić raczkującego malucha na podłogę.


17) Po zakończonej zabawie w świetlicy lub po zajęciach sprzątamy wspólnie zabawki i salę.


18) Staramy się o to, by Klub było miejscem przyjaznym, ale stosujemy zasadę ograniczonego zaufania! Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy zaginione czy skradzione na terenie Klubu.


19) Jeśli mamy książki, które już przeczytaliśmy i chcemy się nimi podzielić – przynosimy je do Biblioteczki Klubu. Jeśli chcemy wypożyczyć książkę z biblioteczki – wpisujemy się na listę. Nie przetrzymujemy książek dłużej, niż jest to konieczne, chcemy, by skorzystało z nich jak najwięcej osób.


20) Kontaktujemy się w Wami za pomocą stron www.klubirs.blogspot.com cotygodniowego newslettera oraz naszego profilu na Facebooku.


21) Jeśli możecie w jakikolwiek sposób pomóc nam w tworzeniu Klubu –dajcie nam znać ! Pomóc można na wiele sposobów: dyżury przy sprzątaniu, jako wolontariusz w otwieraniu świetlicy, przeprowadzając zajęcia i warsztaty, pomagając nam merytorycznie, materialnie, finansowo, informując nas o potrzebach, o tym, co należy zmienić. Jeśli macie jakieś przemyślenia, co do funkcjonowania Klubu, napiszcie nam o tym klubirs@gmail.com lub powiedzcie o tym komuś z naszego Zespołu.


22) Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Ursusie – TO MIEJSCE DO WSPÓŁTWORZENIA – serdecznością, śmiechem i działaniem.OPŁATY KLUBOWE

Dostaliśmy dofinansowanie na lata 2014-2016 w ramach projektu "Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej  2014-2016 (III edycja)".
Projekt jest dofinansowaniem zadania, opłaty za zajęcia są wkładem własnym do projektu.

Opłaty (kalkulowane po kosztach) prosimy wnosić do 10 dnia każdego miesiąca, w klubie w godzinach zajęć lub przelewem na konto.


Jeśli jesteś w trudnej sytuacji a chcesz korzystać z zajęć powiedz nam o tym.
 Każdy komu podoba się to co robimy może
wspomóc nasze działania darowizną na cele Klubu.

DANE DO PRZELEWU:
Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
ul. Nowogrodzka 51
00-695 Warszawa
nr konta nr konta
75 1020 1185 0000 4102 0251 1756
z dopiskiem KlubIRS 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz