Regulamin Klubu




  1. Sposób funkcjonowania Klubu i zasady ogólne


  1. Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Ursusie przy ul. Walerego Sławka 2 (działający w ramach Stowarzyszenia Przymierze Rodzin z siedzibą przy ul. Nowogrodzkiej 51, 00-695 Warszawa NIP: 526 16 49 699, REGON: 012029081) to miejsce przyjazne każdej mamie, tatusiowi, babci czy dziadkowi, opiekunowi oraz każdemu dziecku, które do nas przychodzi.

  2. Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej to Klub rodziców, opiekunów i ich dzieci. Stawiamy tu głównie na rozwój dziecka oraz rodzica, opiekuna. To miejsce, gdzie mogą spotkać się rodzice razem z dziećmi, porozmawiać, napić się herbaty lub kawy, poczytać książkę lub nauczyć się czegoś na warsztatach – wszystko to wraz z dzieckiem.

  3. Rodzice, którzy chcą należeć do Klubu wypełniają formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny online i na miejscu w biurze (pokój 106).

  4. Prowadzimy zarówno zajęcia odpłatne jak i nieodpłatne. Aktualny cennik zajęć znajduje się na naszej stronie internetowej: https://klubirs.blogspot.com w zakładce: grafik.

  5. Na zajęcia klubowe obowiązują zapisy. Rodzice zgłaszają chęć uczestnictwa pocztą elektroniczną na adres: klubirs@gmail.com, telefonicznie  lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego

  6. Na zajęcia zapisujemy się rozważnie: upewniamy się, że w dniu zajęć nie mamy innych planów. Informujemy o ewentualnej rezygnacji z udziału w zajęciach: nie blokujemy miejsca, z którego mogłaby skorzystać inna chętna osoba. 

  7. Nie spóźniamy się na zajęcia i warsztaty– szanujemy czas własny i innych.

  8. Na spotkania w Klubie przychodzimy zdrowi: dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. 

  9. Rodzice i opiekunowie dzieci do lat 3  uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem oraz biorą czynny udział w zabawie. W czasie wspólnych zabaw nie używamy telefonów komórkowych: rozprasza to grupę oraz dzieci. Rodzice dzieci starszych (powyżej 3 roku życia) podczas zajęć przebywają na terenie placówki.

  10. Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo swojego dziecka dbamy osobiście, a o bezpieczeństwo wszystkich dbamy razem. Zwracajmy uwagę na to, co mogłoby być niebezpieczne i reagujemy od razu. Każdy z rodziców decydując się na uczestnictwo w spotkaniach bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zachowanie swojego dziecka.

  11.  Miejmy oczy wkoło głowy – przesuwając krzesła albo otwierając drzwi sprawdzajmy, czy ktoś za nimi nie siedzi. Zanim postawimy gdzieś kubek z gorącą herbatą upewnijmy się czy jest to bezpieczne miejsce.

  12. Jeśli widzimy, że jakieś dziecko zachowuje się w sposób, który może być niebezpieczny – kulturalnie i stanowczo zwracamy mu uwagę, a potem rozmawiamy z jego rodzicami.

  13. Jemy i karmimy dzieci w kuchni/sala 109. Zapraszamy do korzystania z kuchenki mikrofalowej. Sprzątamy po sobie

  14. Niemowlę można nakarmić piersią w sali 107 (Pokój dla Mamy). 

  15. Dziecko przewijamy na przewijaku dostępnym w szatni (sala 108). Prosimy o zabieranie ze sobą zużytych pieluch z "grubszą zawartością" ze względu na słabą wentylację budynku. Dziękujemy!

  16. Przebieramy  się w szatni i wszyscy zmieniamy obuwie. Do sali zajęciowej zawsze wchodzimy bez butów. Zachęcamy do przynoszenia kapci i korzystania z nich na terenie Klubu – dzięki temu śmiało będzie można puścić raczkującego malucha na podłogę.

  17. Po zakończonej zabawie w świetlicy lub po zajęciach sprzątamy wspólnie zabawki i salę. W świetlicy nie jemy, nie pijemy i nie karmimy dzieci

  18. Staramy się o to, by Klub był miejscem przyjaznym, ale stosujemy zasadę ograniczonego zaufania! Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy zaginione czy skradzione na terenie Klubu.

  19. Jeśli mamy książki, które już przeczytaliśmy i chcemy się nimi podzielić – przynosimy je do Biblioteczki Klubu. Jeśli chcemy wypożyczyć książkę z biblioteczki – wpisujemy się na listę. Nie przetrzymujemy książek dłużej, niż jest to konieczne, chcemy, by skorzystało z nich jak najwięcej osób.


II. Płatności i sposób organizacji zajęć 


  1. Opłaty za zajęcia regulujemy przelewem w terminie do 29 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc zajęć. Odchodzimy od płatności gotówkowych realizowanych na miejscu, w biurze. 


Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
ul. Nowogrodzka 51
00-695 Warszawa
nr konta 46 1090 1030 0000 0001 4657 0642
z dopiskiem  rodzaj zajęć+ miesiąc, którego dotyczy opłata

  1. Pracujemy tak jak szkoła: w ferie i w święta ustawowe mamy wolne od zajęć. Opłata za zajęcia pozostaje bez zmian, jest stała, zryczałtowana i obliczana na podstawie wszystkich zajęć odbywających się w roku szkolnym. Gdy zajęcia zostają odwołane z powodu niedyspozycji prowadzącego, wówczas pomniejszamy opłatę za następny miesiąc adekwatnie do liczby odwołanych zajęć.

  2. Gdy zajęcia zostają odwołane z powodu niedyspozycji prowadzącego, wówczas pomniejszamy opłatę za następny miesiąc adekwatnie do liczby odwołanych zajęć.

  3. W przypadku nieobecności nie przenosimy płatności na następny miesiąc, nieobecność zgłoszoną minimum na 24 godziny przed zajęciami można odrobić korzystając z innych zajęć niż te, na które uczęszczamy regularnie. Zachęcamy do każdorazowego zgłaszania nieobecności, by zyskać możliwość odrobienia zajęć. 

  4. Chcąc odrobić nieobecność zgłaszamy się do biura po wejściówki na zajęcia realizowane w ramach odrobienia. Nieobecności odrabiamy w terminie 2 tygodni od dnia powrotu na zajęcia. 

  5. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w przypadku trudnej sytuacji finansowej - istnieje możliwość ustalenia indywidualnej zniżki w opłatach.

  6. Jeśli rodzeństwo uczestniczy razem w tych samych zajęciach, dla drugiego dziecka jest zniżka 30%, dla trzeciego 50% (z wyłączeniem TUSów).

  7. Wprowadzamy zajęcia próbne, z których korzystamy, gdy dziecko uczestniczy w zajęciach po raz pierwszy. Płatność za zajęcia próbne należy uregulować w dniu zapisu. Odchodzimy od zajęć opłacanych jednorazowo.

  8. Jeśli możecie w jakikolwiek sposób pomóc nam w tworzeniu Klubu –dajcie nam znać! Pomóc można na wiele sposobów: dyżury przy sprzątaniu, jako wolontariusz w otwieraniu świetlicy, przeprowadzając zajęcia i warsztaty, pomagając nam merytorycznie, materialnie, finansowo, informując nas o potrzebach, o tym, co należy zmienić. Jeśli macie jakieś przemyślenia, co do funkcjonowania Klubu, napiszcie nam o tym klubirs@gmail.com lub powiedzcie o tym komuś z naszego Zespołu.

  9. Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Ursusie – TO MIEJSCE DO WSPÓŁTWORZENIA – serdecznością, uśmiechem i działaniem.


Obowiązują zapisy przez Formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtfU83PRTnEjMhOzz_y_wq4TWosDy47tCnE4p4upqudXmHsQ/viewform?usp=sharing


Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji a chcesz korzystać z zajęć, 
powiedz nam o tym.💕


REALIZOWANE PROJEKTY:

"Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej"
 "Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej  2013 (II edycja)".
"Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej  2014-2016 (III edycja)". 
"Klub Rodzinny na BIS" 2016-2018
"Mamo, Tato! JESTEM!" 2018-2021
"Mamo, Tato! Jestem! BIS" 2021-2024
"Mamo, Tato! Jestem! - III edycja" 2024-2027








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz